Nuo saulės šviesos iki elektros energijos

Elektra namams

Dvipusė apskaita

Dvipusė apskaita (NET metering) tinka namų ūkiams, kurie planuoja saulės elektrinių pagamintą elektros energiją naudoti savo reikmėms. Kai pagamintos elektros energijos kiekis yra didesnis nei namuose esančių elektros prietaisų suvartojimas, elektros energija bus automatiškai perkelta į bendrą elektros energijos perdavimo tinklą. Bendras į tinklą perduotos elektros energijos kiekis gali būti panaudotas vėliau, kai elektros pagaminama mažiau, sumokant tik elektros energijos pasaugojimo tinkle mokestį.

Keletas faktų apie saulės elektrines

Praktiškumas

Lietuvoje yra pakankamai saulėtų dienų

Tyrimai rodo, kad Lietuvoje saulė per metus šviečia vidutiniškai 1588 valandas. Be to, tiesioginiai saulės spinduliai nėra būtina saulės elektrinių efektyvumo sąlyga: elektros energijos gamybai pakanka dienos šviesos.

Veikimas skirtingomis oro sąlygomis

Elektros energijos gamyba apsiniaukusią dieną

Energiją generuoja šviesa, todėl net ir apsiniaukusią ar netgi lietingą dieną elektrinė dirba. Žinoma, didžiausias efektyvumas išlieka saulėtą dieną.

Efektyvumas ilgalaikėje perspektyvoje

Tvari technologija

Viena iš saulės elektrinių didėjančio populiarumo priežasčių yra jų veikimo principas ir ilgaamžiškumas. Jei instaliacija tvarkinga, papildomų išlaidų priežiūrai nepatirsite ne tik garantinio laikotarpio metu, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje.

Pozicionavimas

Ant stogo ar ant žemės?

Saulės elektrines galima saugiai pastatyti ant stogo: jų svorio ir dydžio santykis sukelia beveik 10 kartų mažesnį slėgį stogui nei vėjas. Jei nenorite saulės elektrinių įrengti ant stogo, jos taip pat gali būti montuojamos ant žemės.

Priežiūra

Nereikalauja jokios specialios priežiūros

Saulės moduliai yra nukreipti į dangų, todėl Lietuvos klimato sąlygomis lietus kuo puikiausiai nuplauna nešvarumus nuo dulkėms nelipnaus stiklo paviršiaus. Pasnigus jų valyti taip pat nereikia, nes veikiantys moduliai pradeda truputį kaisti, todėl, pašildžius saulei, sniegas greičiau nutirpsta. Modulius kartą per metus rekomenduojama nuvalyti įprastais stiklo valikliais.

Vairāk sadaļu