Biuro vidaus apšvietimas

Biuro vidaus apšvietimas

Gerai išnaudokite dienos šviesą

Ji nekainuoja ir gali sumažinti išlaidas apšvietimui iki 19 proc. Šviesesnės spalvos sienos ir paviršiai atspindi daugiau Jūsų patalpos natūralios šviesos.

Sunkios užuolaidos gali blokuoti dalį natūralios šviesos net visiškai atitrauktos. Iš paprastos, lengvos, permatomos medžiagos pagamintos užuolaidos atidengtos gerai praleidžia šviesą. Dienos metu užuolaidas ir žaliuzes laikykite atidarytas, kad įsileistumėte kuo daugiau dienos šviesos. Jei reikia privatumo, naudokite lengvas tinklines užuolaidėles. Jos sulaiko truputį natūralios šviesos, tačiau tai geresnis pasirinkimas, nei sunkios užuolaidos.

Saulės šviesos reguliavimo plokštės

Saulės šviesos reguliavimo plokštės yra veiksmingas būdas padidinti pro pietinius pastato langus patenkančios šviesos kiekį įrengiant baltas ar iš atspindinčio metalo pagamintas plokštes langų išorėje. Paprastai langai apsaugomi nuo tiesioginių vasaros saulės spindulių apsauginiu karnizu. Saulės šviesos reguliavimo plokštės apšviečia lubas saulės šviesa ir kompensuoja karnizo šešėlį.  Ši atspindėta šviesa gali perteikti nedaug šilumos, o nuo lubų atspindėta šviesa paliks mažiau šešėlių, todėl sumažės papildomo apšvietimo būtinybė.

Šaltą žiemą sniegas natūraliai atlieka panašią saulės šviesos reguliavimo funkciją, kaip ir plokštės. Kai lauke būna šaltis, atmosferoje esanti drėgmė nusileidžia ant žemės – sninga ar prasideda lijundra. Dėl šių reiškinių žemė ima atspindėti šviesą. Silpna žiemos saulės šviesa atsispindi nuo sniego, ir pietinius langus pasiekia vienu ar dviem trečdaliais daugiau saulės šviesos, ryškiai nušviečiančios patalpų lubas. Kartais šią ryškią šviesą tenka riboti užuolaidomis.

Tikslinis apšvietimas

Kai dienos šviesos nepakanka, naudokite individualųjį tikslinį apšvietimą, pvz., stalines lempas. Naudojant individualųjį stalinį apšvietimą tikslinėse vietose užuot apšviečiant visą patalpą eikvojama40 proc. mažiau apšvietimui skirtos energijos.

Įrenkite atskirus jungiklius apšviečiamoms sritims

Pasikonsultuokite su vietos elektrikais, ar įmanoma sugrupuoti patalpos apšvietimą taip, kad jungdami atskirus sieninius jungiklius galėtumėte apšviesti tik reikiamą patalpos dalį. Tai yra daug pigiau ir kuriama malonesnė aplinka nei apšviečiant visą biurą.

Įrenkite ant sienų montuojamus detektorius

Naudojant paprastą jungiklį su judėjimo jutikliu ir įmontuotu dienos šviesos jutikliu vietoj įprasto sieninio apšvietimo jungiklio laiptinėse ir koridoriuose šviesa įjungiama tik tada, kai jos reikia, nepaliekama nakčiai ar savaitgaliams. Tokie detektoriai palyginti nebrangūs ir gali sutaupyti iki 90 proc. tokių vietų apšvietimo išlaidų.

Įrenkite ant lubų montuojamus buvimo detektorius

Geriausias būdas sutaupyti energijos yra išjungti nereikalingus prietaisus, o geriausias būdas užtikrinti, kad biuro šviesa būtų įjungta tik kai jos reikia, yra įjungti ją automatiškai.

Kaip jau aišku iš pavadinimo, ant lubų montuojami buvimo detektoriai aptinka, kai patalpoje yra žmonių, tyliai sėdinčių ir dirbančių prie stalų, bet žmonėms nebūtina atsistoti ar judėti jutiklio stebimoje vietoje, kad šviesa įsijungtų ar liktų įjungta. Todėl tai yra idealus pasirinkimas planavimo įstaigoms, bibliotekoms, priimamiesiems ir t. t. Apšvietimą kontroliuojant buvimo detektoriais galima sutaupyti iki 60 proc. išlaidų apšvietimui atsižvelgiant į lankytojų skaičių ir dienos šviesos intensyvumą

Šie judėjimo ir buvimo detektoriai taip pat nustato šviesos lygį ir įjungs šviesą tik tuomet, kai šviesos patalpoje lygis bus mažesnis nei naudotojo nustatytas minimalus apšvietimo lygis, taigi dirbtinis apšvietimas nebus jungiamas be reikalo, kai šviesos patalpoje pakanka.

Apšvietimo modifikavimas

Norint savo biure įsirengti efektyviai eikvojantį elektros energiją apšvietimą, galima rinktis iš dviejų galimybių – pakeisti lempas ar šviestuvus.

Fluorescentinis apšvietimas– tai plačiausiai biurų naudojama technologija, teikianti daugiausia galimybių sutaupyti. Pavyzdžiui, vien pakeitę turimas fluorescentines lempas T8 ekologiškomis fluorescentinėmis lempomis galite sumažinti energijos sąnaudas daugiau kaip 10 proc.

Dar labiau padidinti energijos taupymo potencialą galite pakeitę biuro šviestuvus. Pirmiausia sutaupyti galima pakeitus elektromagnetinę balastinę armatūrą ir standartines fluorescentines lempas TL didelio dažnio (elektroniniais) įrenginiais ir fluorescentinėmis lempomis TL5. Taip paprasta sutaupyti apie 30 proc. iškart po įrengimo.

Pakeiskite kaitinamąsias lemputes. Paprastai jas galima pakeisti dviem tinkamais lempučių tipais – taupiosiomis halogeninėmis lemputėmis, kurios sutaupo 30 proc. energijos ir nuo pat jų naudojimo pradžios gali šviesti visu ryškumu ar būti pritemdomos, arba kompaktiškomis fluorescentinėmis lemputėmis, eikvojančiomis iki 80 proc. mažiau elektros, teikiančiomis ne mažiau šviesos ir degančiomis iki 10 kartų ilgiau, bet pritemdomos gali būti tik kelių modelių lemputės, be to, visu ryškumu jos pradeda šviesti tik praėjus tam tikram laikui.

Pakeiskite įprastas halogenines lemputes pažangiosiomis taupiosiomis halogeninėmislemputėmis, kurias naudojant galimasutaupyti iki 30 proc. sąskaitos už apšvietimui skirtą elektrą.

More