Šildymas

Šildymas

Sureguliuokite patalpos temperatūrą

Vien tik 1 °C sumažinę šildymą galite sutaupyti 8–11 proc. energijos kasmet. Rekomenduojama biurų temperatūra yra 19–20 °C.

Išlaikykite šilumą viduje

Venkite atidaryti duris ar langus, kai įjungtas šildymas ar oro kondicionierius. Jei pasidaro per karšta, užuot atidarę langus praneškite asmeniui, atsakingam už pastato tvarkymą. Šildymo ar vėdinimo įrangą galima sureguliuoti, kad sudarytų malonesnę temperatūrą, ir taip sutaupyti energijos ir gauti 10–15 proc. mažesnę sąskaitą už šildymą.

Patikrinkite, kur yra Jūsų šildymo sistemos jutikliai

Jie turi būti patalpos viduryje ar labiausiai užimtoje vietoje, jų neturi dengti užuolaidos ar baldai.

Pagrindinis patalpos jutiklis valdo visus patalpos radiatorius tuo pačiu metu ir tiksliai reguliuoja maloniausią temperatūrą darbo vietose. Paprastai tokiu būdu sutaupoma apie 8 proc. šildymo sąskaitos sumos.

Naudokite ventiliatorius

Kadangi karštas oras kyla į viršų, patalpas aukštomis lubomis reikia šildyti daugiau, o tai reiškia didesnes išlaidas šildymui. Jei Jūsų patalpų lubos aukštos, įrenkite ant lubų kabinamus ventiliatorius, kurie karštą orą nukreips į apačią, kad būtų šildoma būtent ten, kur reikia.

Prie lubų kylančiam šiltam orui nukreipti į apačią žiemos šildymo metu reikia nustatyti ventiliatorių taip, kad jo mentelės suktųsi laikrodžio rodyklės kryptimi. Dėl tokios sukimosi krypties oras bus stumiamas į viršų, o šiltas oras palei patalpos sienas leisis žemyn ir tolygiai paskirstys šilumą.

Paprastai patalpose aukštomis lubomis galima sutaupyti apie 10 proc. sąskaitos už šildymą kiekvienam 3 cm lubų aukščiu.

Patikrinkite šildymo sistemos siurblį

Šildymo sezono metu siurblys paprastai veikia kasdien visą parą. Dauguma centrinio šildymo sistemų veikia su siurbliu, kuris užtikrina tinkamą karšto vandens cirkuliaciją pastato radiatoriuose. Šis siurblys paprastai yra daugiausiai elektros energijos eikvojantis prietaisas pastatuose, o pasenęs siurblys jos eikvoja bent trigubai daugiau nei veiksmingas A energijos klasės siurblys.

Mažiausio A klasės siurblio veikimas per metus kainuoja apie 13 eurų, tuo metu kai senesnės kartos siurblio veikimo išlaidos (elektros energijos sąnaudos) gali kainuoti 120 eurų per metus.

Pirkdami naują siurblį rinkitės A energijos klasės prietaisą, nes tokie įrenginiai energijos sunaudoja apie 5–20 vatų.

Senesni ir ne A klasės siurbliai sunaudoja nuo 175 iki 500 kW/val. elektros energijos per metus. Vidutiniškai tai sudaro truputį mažiau nei 10 proc. visos įprastinio pastato biurams sunaudojamos elektros energijos.

Prie langų stiklų priklijuokite izoliacinę plėvelę

Norint ženkliai (iki 70 proc.) sumažinti išlaidas šildymui, galima pasiūlyti su didelėmis investicijomis susijusias priemones, tokias kaip pastato sienų, pamatų ir stogo šiltinimas, oro nuotėkio iš pastato apvalkalo patikrinimas, taip pat primygtinai rekomenduojamas langų keitimas į trijų stiklo paketų langus. Tokios investicijos atsiperka per gana ilgą laikotarpį.

Tačiau galima pasiūlyti pigesnę alternatyvą langų keitimui. Prie langų stiklų priklijuokite izoliacinę plėvelę. Ji atspindi infraraudonuosius šilumos spindulius, dėl to gali pakelti vidaus temperatūrą apie 1–2,5 laipsnių, taigi galite sumažinti sąskaitą už šildymą apie 10–15 proc.

More