Vandens sąnaudos

Vandens sąnaudos

Trys vandens taupymo sritys

Vandens taupymas apima tris bendrąsias sritis.

1. Praradimo mažinimas.

2. Naudojimo mažinimas.

3. Pakartotinis nebereikalingo vandens naudojimas (pavyzdžiui, skalavimas panaudotu vandeniu, lietaus vandens surinkimas laukams laistyti).

Vonios, poilsio kambariai, virtuvės

Pataisykite nuotėkį. Nuotėkis gali sudaryti iki 30 proc. biurų pastato naudojamo vandens.  Turite atlikti kruopštų nuotėkio patikrinimą prieš imdamiesi kitų veiksmingumo didinimo priemonių. Sudarykite reguliaraus nuotėkio tikrinimo tvarkaraštį, nedelsdami taisykite nuotėkį. 

Netinkamas buitinių vandens kontroliavimo mechanizmų veikimas yra kitas svarbus biurų pastato vandens eikvojimo šaltinis, sudarantis 30–40 proc. sunaudojamo vandens. Reguliariai tikrinkite buitinius vandens tiekimo prietaisus, ypač vožtuvus, vandens nuleidimo mechanizmus, tarpiklius ir čiaupus.

Taip pat įpareigokite valytojus ir priežiūrą atliekančius darbuotojus pranešti dėl nuotėkio ar netinkamo veikimo. Voniose ir virtuvėse pakabinkite pranešimų lentą, skirtą pranešti paslaugų vadybininkams ar priežiūros darbuotojams apie nuotėkį ar nuostolį.

Jei pakeisti esamų tinklų neįmanoma, vis tiek galima atlikti kai kuriuos veiksmus veiksmingumui padidinti. Pakeiskite esamus klozetų bakelius ar įrenkite skirstomuosius prietaisus, kad sumažintumėte nuleidimui naudojamą vandenį.  Norėdami sumažinti srovę, ant čiaupų įrenkite prietaisus, prisotinančius vandenį dujų, ir kontroliuojančius vožtuvus. Pavyzdys. Įrengus prietaisus, vandenį prisotinančius dujų, ant 30 čiaupų viename komerciniame pastate galima ženkliai sumažinti vandens sąnaudas. Viename tiriamajame pastate prietaisai ir jų įrengimo darbas kainavo apie 200 eurų, bet dėl tokio atnaujinimo pavyko sutaupyti maždaug 800 eurų per metus.

Automatinis želdinių laistymas

Komerciniai želdiniai dažnai būna perlaistomi dėl klientų prašymų ar lūkesčių. Gerai apgalvojus augalų pasirinkimą, pasirinkus tinkamą galvutę, atsižvelgus į saulės šviesą galima užtikrinti tinkamą komercinių želdinių priežiūrą ir sutaupyti vandens. Sumažinti sąskaitą už laistymui naudojamą vandenį galima laikantis toliau pateikiamų patarimų ir aptarus su klientu ar želdinius tvarkančiu specialistu laistymo tvarkaraštį.

Norėdami nustatyti laistymo laiką ir veiksmingai naudoti vandenį ir elektrą, naudokite laistymo pagal tvarkaraštį metodiką. Optimalus vandens naudojimo veiksmingumas – tai praradimo dėl garavimo mažinimas (garavimas naktį būna iki 60 proc. mažesnis nei dieną).

10 proc. paderinkite laistymo laiką. Laistyti turi būti pradedama nustačius laiką, kurį galima paderinti 2–4 minutėmis, jei pasidaro karščiau ar vėsiau. Intensyviau laistyti reikia tik tas vietas, kuriose pasirodo prispaudimo požymių. Pavėsyje esančias sritis reikia laistyti daug mažiau, nei saulėtas vietas.

Įsigykite įrenginį, kuris automatiškai stabdys laistymą lyjant. Tai yra nebrangus paprastai montuojamas įrenginys, kuris padės sutaupyti tūkstančius litrų vandens, pagerins Jūsų įvaizdį, nes nelaistysite lyjant, ir padės išvengti vandens švaistymo.

Prieš įjungdami sistemą patikrinkite, ar želdiniams tikrai reikia vandens. Palikite dirvą džiūti, kad vanduo įsigertų, bet nespauskite žolės per stipriai, nes tai yra taip pat kenksminga, kaip ir perlaistymas. Žolei reikia vandens, kai ja vaikštant lieka pėdsakų, t. y. jos lapai susilenkia.

Laistymo pradžios laikas. 21 ar 22 val. palaistyta žolė gali išlikti drėgna visą naktį. Tačiau jei žolė lieka drėgna 10 valandų, gali atsirasti grybelio. Jei įmanoma, laistykite po vidurnakčio ir prieš auštant. Jei taikomas nakties tarifas už elektrą, kurią naudojate vandens siurbliui, stenkitės tai išnaudoti.

More