Naujienos

Elektros rinkos barometras: Lietuvoje – aukščiausia elektros kaina Baltijos šalyse

Praeitą savaitę elektros energijos kaina sparčiai augo Estijoje, kiek mažiau – Lietuvoje, tačiau mūsų šalyje elektros kaina jau antrą savaitę iš eilės išliko aukščiausia Baltijos šalyse.

Anglies ir dujų kainų įtaka

Estijoje elektra pabrango 10 proc. iki 46,49 EUR/MWh, o Lietuvoje 3 proc. iki 59,53 EUR/MWh. Tik Latvijoje elektros kaina nuo praeitos savaitės beveik nepakito ir siekė 57,77 EUR/MWh. „Elektrum Lietuva“ ekspertai pastebi, kad visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose išaugusias elektros kainas lėmė pasistiebusios žaliavų – anglies ir dujų – kainos bei vėsesni ir drėgnesni orai. Baltijos šalyse prie kainų pokyčių taip pat prisidėjo ir išaugę elektros perdavimo pajėgumai tarp Estijos ir Latvijos.

Susitraukusi elektros gamyba Lietuvoje

Palyginus su ankstesne savaite, elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse sumenko 1 proc. iki 515 GWh. Estijoje rodiklis susitraukė 4 proc. iki 149 GWh, o Lietuvoje ir Latvijoje pokyčiai nežymūs – atitinkamai iki 229 GWh ir 137 GWh. Spalio 15-21 dienomis Baltijos šalyse gamyba susitraukė 4 proc. iki 323 GWh. Lietuvoje gamyba traukėsi sparčiausiai – 19 proc. iki 57 GWh, Latvijoje – 13 proc. iki 95 GWh. Praeitą savaitę tik Estijoje rodiklis išaugo beveik 10 proc. iki 171 GWh. Praeitą savaitę visos Baltijos šalys kartu pasigamino 63 proc. šalims reikalingos elektros energijos. Estijoje gamyba suvartojimą pranoko 15 proc., o Lietuva ir Latvija atitinkamai pasigamino 25 proc. ir 69 proc. šaliai reikalingos elektros.

valandos.png

perdavimas.png

More