Elektrum

Norite taupiau įkrauti elektromobilį?

Rinkitės naująjį elektros planą „Efektyvus“!

„Efektyvus“ – tai specialus planas tiems, kas ieško palankiausio tarifo elektromobilio įkrovimui naktį ar savaitgalį.

Sužinoti daugiau

Elektromobilio baterijos įkrovimo stotelių tipai

Galite rasti keletą skirtingų elektromobilio įkrovimo stotelių sprendimų. Jie skiriasi: gamintoju, dizainu, techninėmis galimybėmis ir skaičiumi automobilių, kuriuos galima įkrauti vienu metu.

 • Gamintojai


  Įkrovimo įrangos gamintojai „ABB“, „Wallbox“ ir „Elinta Charge“ sulaukia itin gerų atsiliepimų iš vartotojų bei ekspertų – naujausios įkrovimo technologijos suderinamos su aukščiausiais saugumo standartais

 • Dizainas


  Vieni modeliai išsiskiria diskretiška išvaizda, o kiti yra labiau pastebimi. Jeigu norite, kad eksterjero ar interjero visuma išliktų nepakitusi, galite rinktis labiausiai tam tinkantį modelį. Stotelės gali būti montuojamos ant sienos arba ant žemės (ant stovo arba pastatomos)

 • Techninės galimybės


  Stotelė skiriasi savo įkrovimo galia, siūloma komplektacija. Svarbiausia atsižvelgti į tai, kad įkrovimo stotelės galingumas tenkintų Jūsų poreikius ir galėtumėte per kuo trumpesnį laiką kuo daugiau įkrauti savo transporto priemonės bateriją. Taip pat svarbu žinoti, kad stotelės gali būti tinkamos įkrauti vieną arba du automobilius vienu metu

Ką reikia žinoti renkantis įkrovimo stotelę?

Svarbūs kriterijai:

 • Žinokite elektromobilio baterijos talpą.
 • Pasidomėkite apie elektromobilio vidinio įkroviklio galią.
 • Įvertinkite elektros įvado galią.

Sužinoti daugiau

Į ką svarbu atkreipti dėmesį, renkantis elektromobilio įkrovimo stotelę?

Kai renkatės elektromobilio įkrovimo stotelę namams, turite įvertinti savo namų ūkio poreikius, automobilio techninius parametrus, elektros įvadą namų ūkyje ir finansines  galimybes.

Visų pirma, nuspręskite ar pakaks stotelės vienam automobiliui, ar norite turėti galimybę vienu metu krauti dvi transporto priemones?

Kitas etapas yra automobilio-elektromobilio arba įkraunamo hibrido baterijos talpos bei vidinio įkroviklio galios nustatymas. Įkrovimo stotelė gali būti didesnės galios, tačiau jei automobilio vidinio įkroviklio galia nedidelė, nebus išnaudojamos stotelės galimybės. Be to, jeigu turite Plug-in tipo hibridinį automobilį su nedidelės talpos baterija, rekomenduotume rinktis mažesnio galingumo stotelę.

Jeigu norite įsirengti dviem automobiliams įkrauti tinkančią stotelę, gali tekti didinti ir namų įvado galią. Kai to daryti negalite ar nenorite, verčiau rinktis mažesnės galios stotelę.

Taip pat pagalvokite ir apie vietą, kur stotelę planuojate įsirengti ir ilgalaikę sprendimo naudą.  

Įkrovimo stotelė kotedžo teritorijoje: ką vertėtų žinoti?

Norint įkrovimo stotelę montuoti bendroje sublokuoto kotedžo erdvėje, reikia gauti namo bendrijos sutikimą dėl projekto įgyvendinimo.

Kokios yra elektromobilių įkrovimo jungtys?

Įkrovimo stotelės gali būti AC arba DC tipo, Iš tinklo ateinanti elektros srovė visada yra kintanti (AC), tačiau DC tipo įkrovimo stotelė turi konverterius, kurie kintančią srovę pakeičia į tiesioginę (DC) ir gali greičiau įkrauti automobilį. Naudojant  AC įkrovimo stotelę, kintamą elektros srovę į tiesioginę pakeičia automobilyje esantis vidinis keitiklis.

Ar stotelės galia gali būti keičiama?

Jeigu kalbame apie maksimalios galios didinimą, tai tokios galimybės nėra. Gamintojas numato maksimalią saugią įkrovimo galios ribą ir jos viršyti negalima.

Tačiau stotelės maksimalią įkrovimo galią galima reguliuoti statiškai arba dinamiškai.

Statinis įkrovimo galios reguliavimas užtikrina, kad stotelė įkraus elektromobilį maksimalia nustatyta galia. Tai padeda valdyti elektros suvartojimą ir užtikrinti ,kad nebus sutrikdytas elektros tiekimas kitiems elektros prietaisams. Statinis galios valdymas atliekamas naudojant stotelės gamintojo išmaniąją programėlę.  

Jeigu norite dinaminio valdymo, specialus galios valdiklis  gali autonomiškai reguliuoti energijos suvartojimą, atiduodant maksimalią įmanomą galią įkrovimo stotelei, atsižvelgiant į bendrą namų elektros energijos suvartojimą namuose.

Kokios galios elektromobilio įkrovimo stotelę galiu įsirengti?

Maksimalus galingumas priklauso nuo to, kokie yra elektros įvado parametrai.

Jeigu tiksliai nežinote, kokie yra elektros įvado parametrai Jūsų objekte, pasinaudokite ESO savitarna, kad pamatytumėte. Parsisiųskite prie savo objektų priskiriamas sutartis ir suraskite skiltį „Leistina naudoti galia“. Kitu atveju atsakyti į klausimus gali ESO specialistai.

Esant poreikiui, ESO siūlo ir galios keitimo paslaugą, tad dabartinio įvado parametrai nebūtinai yra galutiniai. Apie tokią paslaugą daugiau pasiskaityti galite čia.

Vairāk sadaļu