Elektrum

Norite pasitarti su ekspertais dėl saulės elektrinės?

Užpildykite laukelius ir mes susisieksime

Formoje esančių asmens duomenų tvarkymo tikslas – konsultacijų teikimas ir pasiūlymų dėl saulės elektrinių paslaugos rengimas. Šiuos asmens duomenis tvarkysime vadovaudamiesi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento ir „Elektrum Lietuva“, UAB privatumo politikos nuostatomis.

Reikia konsultacijos arba patarimo dėl elektros energijos buityje?

Užpildykite laukelius ir mes susisieksime

Formoje esančių asmens duomenų tvarkymo tikslas – konsultacijų teikimas ir pasiūlymų dėl elektros paslaugos rengimas. Šiuos asmens duomenis tvarkysime vadovaudamiesi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento ir „Elektrum Lietuva“, UAB privatumo politikos nuostatomis.

Sutarties sudarymas telefonu

Būdai, kaip galite sumažinti sąskaitą už elektros energiją

Padėkite sudaryti sutartį savo artimiesiems!

Padėkite sudaryti sutartį savo artimiesiems!

Nors sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju gali sudaryti tik būsto savininkas, tačiau pasirašyti už jį gali ir kitas asmuo. Jums tereikės užpildyti supaprastinto įgaliojimo formą elektros sutarties pasirašymui. Šis procesas itin lengvas ir nereikalaujantis notaro patvirtinimo! 

Kaip sudaryti sutartį?

Kaip galiu sudaryti sutartį su „Elektrum Lietuva“?

Norėdami sudaryti sutartį su „Elektrum Lietuva“, tai padaryti galite keliais būdais:

Kas yra ESO planas?

Lietuvoje AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdo elektros energijos persiuntimo paslaugą, kuri yra neišvengiama norint užtikrinti elektros energijos tiekimą vartotojui. Už šią paslaugą vartotojai atsiskaito per Nepriklausomus elektros tiekėjus ir mokestis už šią paslaugą yra įtrauktas į galutinę elektros kainą bei matomas sąskaitose. ESO persiuntimo paslaugos kaina taikoma pagal pasirinktą ESO tarifo planą.

ESO perdavimo planų kainas reguliuoja valstybė. Kainos gali keistis kiekvienų metų sausio, liepos mėnesiais.

Kaip keičiasi elektros kaina, priklausomai nuo ESO plano?

Šiuo metu vartotojams yra siūlomi keturi ESO planai: Standartinis, Namai, Namai+, Išmanusis.

Standartinį planą reikėtų rinktis suvartojantiems iki 200 kWh elektros energijos per mėnesį. Su šiuo planu klientas moka fiksuotą tarifą už ESO perdavimo paslaugas.      

Planą Namai – suvartojantiems daugiau nei 200 kWh, bet ne daugiau kaip 800 kWh elektros energijos per mėnesį. Su šiuo planu vartotojas moka mažesnį tarifą nei su Standartinis planu, tačiau papildomai turi mokėti fiksuotą 3 EUR mėnesinį mokestį nepriklausomai nuo elektros suvartojimo.    

Planas Namai+ tiks tiems, kurie suvartoja daugiau kaip 800 kWh elektros energijos per mėnesį. Turint šį planą, lyginant su prieš tai išvardintais planais, vartotojas moka mažesnį tarifą. Taip pat papildomai turi mokėti fiksuotą 6 EUR mėnesinį mokestį nepriklausomai nuo suvartoto kiekio.

Išmanusis – tai vienintelis ESO tarifo planas, kuris turi 4 skirtingas laikos zonas – nakties, ryto, dienos, vakaro. Kaip ir su Standartinis planu, taip ir su šiuo – nėra mėnesinio fiksuoto mokesčio, o kiekvienai laiko zonai yra priskirtas tarifas. Šis planas skirtas vartotojams su išmaniaisiais elektros skaitikliais bei siekiantiems energiją vartoti ne piko (dienos / vakaro) metu.

Kada galiu pasikeisti ESO planą?

Persiuntimo tarifų planą galite keisti 1 kartą per 12 mėnesių arba per 2 mėnesius, jeigu keičiasi persiuntimo paslaugos kainos.

Kas yra nepriklausomas elektros energijos tiekėjas?

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas – tai juridinis asmuo, kuris parduoda ir tiekia elektros energiją vartotojams, konkuruodamas su kitais tiekėjais rinkoje.  Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų veiklą įstatymų nustatyta tvarka yra reguliuojama ir prižiūrima Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos.

Ar visi vartotojai gali keisti elektros energijos tiekėją?

Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatymas numato, kad kiekvienas vartotojas gali nevaržomai keisti savo elektros energijos tiekėją kada tik panorėjęs – tai taip paprasta, kaip pakeisti savo mobiliojo ryšio operatorių. 

Kas yra elektros rinkos liberalizavimas ir kodėl tai vyksta?

Elektros rinkos liberalizavimas – tai visuotinis perėjimas prie nepriklausomų elektros energijos tiekėjų, atsisakant visuomeninio elektros energijos tiekimo. Europos Sąjungoje jis prasidėjo dar 2010 m., ir, būdama ES narė, Lietuva yra įsipareigojusi įgyvendinti šiuos ES teisės aktų reikalavimus. Todėl šalyje yra atsisakoma monopolinių visuomeninio elektros tiekimo paslaugų, o tokiu būdu yra siekiama sukurti palankesnes rinkos sąlygas elektros energijos vartotojams.

Vairāk sadaļu