Elektrum

Sužinokite, kiek galėtumėte sutaupyti įsigiję „Elektrum“ saulės parko dalį

„Elektrum“ saulės parkų projektai

Susisiekite ir mes padėsime priimti geriausią sprendimą elektrinei saulės parke!

Užpildykite laukelius ir mes susisieksime

Formoje esančių asmens duomenų tvarkymo tikslas – konsultacijų teikimas ir pasiūlymų dėl elektrinių saulės parkuose paslaugos rengimas. Šiuos asmens duomenis tvarkysime vadovaudamiesi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento ir „Elektrum Lietuva“, UAB privatumo politikos nuostatomis.

Tapkite „Elektrum“ saulės bendruomenės dalimi!

  

Kaip įsigyti „Elektrum“ saulės parko elektrinę?

Kai turime laisvų saulės parkų pajėgumų, juos galite įsigyti užpildydami pirkimo sutartį mūsų savitarnoje. Iškilus klausimams, galite pateikti užklausą ir su Jumis susieks mūsų vadybininkas, kuris padės išsklaidyti visus likusius neaiškumus!

Kaip veikia saulės parkai?

Saulės parkai – tai nutolusios saulės elektrinės, įrengtos „Elektrum“ parkuose. Juose pagaminama elektros energija yra perduodama į ESO tinklą, o parke esančios elektrinės savininkai pagamintą energiją iš šio tinklo atsiima savo reikmėms, mokėdami pasinaudojimo tinklais mokestį.

Šis sprendimas itin palankus tiems, kurie gyvena būstuose, kur nėra galimybės įsirengti saulės elektrinės, neturi nuosavo sklypo, sodybos ar tiesiog nenori įsirengti saulės elektrinės namuose. Saulės parkai –  puikus pasirinkimas tausoti ne tik gamtą, bet ir savo piniginę.

Ar galima gauti paramą, perkant saulės parko elektrinę?

Taip – įsigydami saulės elektrinę saulės parke, galite gauti iki 3 230 Eur kompensaciją. Daugiau apie APVA paramą nutolusiems saulės jėgainių parkams skaitykite čia.

Kas yra įrengtoji ir leistinoji generuoti galia?

Įrengtoji galia yra elektros energijos gamybos įrenginio (elektrinės) galia, kuri skaičiuojama sudėjus visų saulės modulių maksimalią galią. Pavyzdžiui, jeigu saulės modulio galia 600 W ir naudojame 10 vnt., tuomet įrengtoji generuoti galia yra 6 kW.

Elektrinės leistinoji generuoti galia – tai momentinė maksimali galia, kurią ESO nustato elektrinei projektavimo metu. Ši galia negali viršyti leistinos vartoti (saulės parko įvado) galios, nes viršijus ją gali nutikti tinklo gedimų. Pavyzdžiui, saulės elektrinės įrengtoji galia yra 5 kW. Saulėtu paros metu vykstant generacijai Jūsų objekte mažiausias elektros vartojimas yra 1,5 kW. Tuomet leistina generuoti galia (didžiausias kiekis, kurį norėsite atiduoti į tinklą) bus 3,5 kW (5–1,5 = 3,5 kW).

Ar įrengtosios ir leistinosios galios skirtumas daro įtaką pagaminamos energijos kiekiui?

Klientas, pirkdamas kilovatus iš pardavėjo, perka įsipareigojimą, kad numatytas kilovatvalandžių kiekis bus pagamintas. Šis kiekis dėl įrengtosios ir leistinosios generuoti galių skirtumo nesikeičia.

Kodėl saulės parko įrengtoji ir leistinoji galios skiriasi?

Pagamintos elektros energijos kiekis atitinka galias, kurios yra nurodomos sudaromoje sutartyje. Tiek pagal inverterių gamintojų, tiek pagal programų skaičiavimo metodus, geriausia elektros gamyba yra išgaunama, kai saulės elektrinės inverteriai yra apkrauti nuo 1.2–1.3 karto. Tokiu būdų užtikrinami inverterių maksimalūs pajėgumai: kai inverteriai tinkamai apkrauti, jų efektyvumo koeficientas yra didžiausias ir pagaminamas energijos kiekis yra didžiausias. Dėl šios priežasties mūsų statomuose parkuose leistinoji įrengtoji galia yra mažesnė už įrengtąją galią. Tokiu būdu išlaikomas tinkamas elektrinės inverterių apkrovimas ir maksimali gamyba.

Vairāk sadaļu