Elektra

Nuo ko priklauso elektros kaina verslui?


Elektra vartotojus iš gamintojo pasiekia ne iš karto. Elektros gamintojai energiją gamina jėgainėse, vėliau ją tiekia perdavimo ir skirstymo sistemoms, iš kurių vartotojai energiją ir perka. Tad elektros kainos sandara tiesiogiai priklauso nuo gamintojų ir skirstytojų nustatomų kainų.

Galutinės elektros kainos vartotojams nustatymas susideda iš kelių komponentų:

  • Elektros energijos kainos.
  • Sistemos operatoriaus paslaugų kainos.
  • Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytų mokesčių.

Už antrąjį ir trečiąjį kainos komponentą mokama ESO, o pati elektros kaina Lietuvoje gali būti sumokama pasirinktam nepriklausomam elektros tiekėjui.

Kokį elektros kainos tipą pasirinkti?


Dabar galima rinktis iš dviejų skirtingų kainodaros variantų. Skirtingoms įmonėms tinka skirtingi sprendimai, todėl peržiūrėkite pateiktą informaciją ir įvertinkite, kuris sprendimas geriausiai atitinka Jūsų poreikius.

  • Fiksuota kaina tinka klientams, mėgstantiems mažesnę riziką ir planuoti biudžetą ilgesniam laikotarpiui. Fiksuota kaina reiškia, kad kainos pokyčiai rinkoje Jums įtakos neturės – Jūs visada mokate fiksuotą kainą.
  • Rinkos kaina – tai kaina, kuri suteikia daugiau laisvės ir kartu daugiau rizikos perkant elektros energiją už ne fiksuotą kainą. Šio tipo elektros energijos kaina nustatoma rinkoje, kur naujos kainos skaičiuojamos kas valandą. Naudojant šią kainodarą galima sutaupyti ypač daug, tačiau galima patirti ir nuostolių, nes neįmanoma nuspėti, kaip keisis rinkos kaina.

Susisiekite, parinksime efektyviausią sprendimą Jūsų įmonei!

Gaukite efektyviausią pasiūlymą savo įmonei!

Užpildykite laukelius ir mes netrukus susisieksime.

Sutinku, kad mano asmens duomenys būtų naudojami pasiūlymams ir naujienoms gauti. Daugiau mūsų Privatumo politikoje

Vairāk sadaļu