Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl sparčiai daugėja besirenkančių įsigyti saulės elektrines?

Pastebime, kad Lietuvos gyventojai aktyviai domisi atsinaujinančia energetika ir galimybe įsirengti nuosavą saulės elektrinę, tačiau kartais miglotai įsivaizduoja saulės elektrinės nešamą naudą. Visi atsakymai apie tai – ar elektrinė atsipirks, kiek sutaupysiu bei kaip galėsite panaudoti pagamintą elektros energiją mūsų video medžiagoje.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip paprastai ir lengvai įdarbinti saulę Jūsų namuose?

Įsigyti saulės elektrinę ir sumažinti elektros energijos išlaidas ryžtasi ne visi. Saulės elektrinės įrengimo procese svarbu ir nepaskubėti, ir atlikti būtinus namų darbus. Daugiau nei 2500 saulės elektrinių įrengę ,,Elektrum“ saulės ekspertai, video medžiagoje dalinasi patarimais, kaip projektą įgyvendinti sklandžiai ir be netikėtumų.

 

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip tinkamai pasirinkti saulės elektrinės rangovus?

Visomis saulės elektrinės naudomis galėsite naudotis 25 metus ir ilgiau, todėl labai svarbu skirti laiko bei atsakingai išsirinkti kam patikėsite įdarbinti saulę savo namuose. ,,Elektrum“ saulės ekspertai vaizdo medžiagoje dalija patarimus, į kokius aspektus derėtų atkreipti dėmesį, kad tinkamai pasirinktumėte saulės elektrinės rangovą. 

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kodėl naudinga įsirengti saulės elektrinę?

Pagrindinės trys priežastys, kurios skatina visuomenės apsisprendimą tapti gaminančiais vartotojais:

 •  noras sutaupyti ir nepriklausyti nuo elektros kainų svyravimo;
 •  didėjantis dėmesys tvarumui ir augantis rūpinimasis aplinkos apsauga;
 •  paprasta saulės elektrinių priežiūra;
 • kylanti nekilnojamojo turto vertė;
 • greitai atsiperkanti investicija.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokį poveikį aplinkos apsaugai daro saulės elektrinės?

Per metus 10 kW saulės elektrinės vidutinškai gali sutaupyti apie 5 tonų anglies dioksido. Taigi naudodami energiją iš atsinaujinančių šaltinių Jūs prisidedate prie klimato kaitos padarinių mažinimo.

 

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip įsitikinti ar saulės elektrinė Jums?

Kviečiame įsivertinti saulės elektrinės atsiperkamumą, pasinaudojus skaičiuokle, kurią rasite čia.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip žinoti, ar mano namas tinka saulės energijai gaminti?

Kuo daugiau saulės šviesos gauna namas (namo stogas), tuo jis tinkamesnis saulės energijai gaminti. Tad svarbu, kad namas nestovėtų ūksmingoje vietoje (pavyzdžiui, miške ar tarp aukštų tankių medžių, pastatų) ir turėtų stogo šlaitą, nukreiptą į pietų, rytų ir vakarų puses.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokios galios elektrinę pasirinkti?

Bene svarbiausias kriterijus statant saulės elektrinę yra jos galia. Labai svarbu parinkti reikiamos galios elektrinę, kad ji būtų kuo labiau išnaudojama. Skaičiuojant elektrinės galią galima remtis vidutiniškai Lietuvoje saulės elektrinių generuojamu elektros kiekiu – 1000 kWh/metus iš 1 kW elektrinės. Tad jeigu Jūsų namai per metus suvartoja 7800 kWh, Jums reiktų rinktis 7,8 kW galios elektrinę.

Vertinant planuojamos saulės elektrinės galią, reikėtų apgalvoti ir ateities planus.Jei svarstote įsirengti elektrinį šilumos siurblį ar įsigyti elektromobilį, vertėtų iš karto apsvarstyti didesnės galios saulės elektrinę.

Įsirengus per mažos galios saulės elektrinę Jums reikės trūksamą elektros energijos kiekį pirkti iš savo pasirinkto tiekėjo už sutartyje nurodytą kainą. O įsirengus per daug galingą elektrinę nesuvartosite visos pagamintos elektros energijos ir elektrinės atsipirkimo laikotarpis bus ilgesnis. Saulės elektrinės leistina naudoti galia negali būti didesnė nei Jūsų turimo elektros įvado leistinoji naudoti galia.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kas įeina į saulės elektrinės komplektą?

Moduliai (jų kiekis priklausys nuo elektrinės galios), keitiklis (inverteris, tai prietaisas, keičiantis nuolatinę elektros srovę (gautą iš saulės) į kintamąją, kuri naudojama buityje),  montavimo konstrukcijos pritvirtinančios saulės modulius prie stogo ar žemės, laidai reikalingi sujungti visus komponentus ir tinklo jungčių dėžutė su automatiniu jungikliu.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokių gamintojų įrangą montuojame?

Bendradarbiaujame su keliais gamintojais, kurių įranga yra patikrinta ir kokybiška. Pasaulinių lyderių gamintojų – Canadian Solar (Kanada) moduliai – monokristaliniai TopCon technologijos 420W galingumo bei Jinko Solar (Kinija) N-Type full black 420W įtampos keitikliai (inverteriai) ) ir HUAWEI (Kinija) ir SunGrow (Kinija). Tai daugiau nei 20 metų gamyboje besispecializuojančios įmonės. Montavimo konstrukcijų medžiagas renkamės iš aliuminio, nerūdijančio plieno, plastiko ir kitų medžiagų, kurioms suteikiama 10garantija. Didžiąją dalį šių medžiagų tiekia Mounting systems (Vokietija), Profiness (Vokietija),  kurie jau du dešimtmečius gamina saulės elektrinių montavimo įrangą.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokias garantijas suteikiame?

„Elektrum Lietuva“ naudoja pasaulinių lyderių gaminamą įrangą, kuri yra patikima ir kokybiška. Darbams bei montavimo konstrukcijai ir įrangai taikomos garantijos yra šios:

 • Canadiane solar gamintojo saulės moduliams ir gamybiniam brokui bei naudotoms medžiagoms – 12 metų;

 • 84,8 proc. Canadian solar saulės modulio elektros energijos gamybos efektyvumui – 25 metai;

 • Jinko Solar gamintojo saulės moduliams ir gamybiniam brokui bei naudotoms medžiagoms – 25 metų;

 • 87.4% Jinko solar saulės modulio elektros energijos gamybos efektyvumui – 25 metai;

 • SunGrow (inverteriui) – 10 metų;

 • Huawei keitikliui – 10 metų, su galimybe už papildomą mokestį prasitęsti garantiją iki 20 metų. Garantiją reikia užsisakyti perkant saulės elektrinę;

 • Darbų montavimui – 10 metų;

 • Konstrukcijai – 10 metų.

Tiek 10 metų, tiek 20 metų garantijomis – gamintojas pasirūpina viskuo – siuntimas, pakeitimas, tad vartotojas nepatiria jokių išlaidų dėl keitiklio (inverterio).

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip elektrinė veikia debesuotą dieną?

Debesuotą dieną saulės elektrinė pagamina mažiau elektros energijos, tačiau kol yra bent kiek šviesos – energija vis tiek gaminama. Dėl debesuotų dienų nerimauti nereikėtų, nes ilguoju periodu kasdien pagamintos elektros energijos kiekis išsilygina ir efektyvumo praradimus debesuotomis dienomis atperka saulėtos dienos.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokia saulės elektrinės nauda žiemą?

Žiemą dėl trumpesnių dienų saulės elektrinės pagamina mažiau energijos, tačiau turint saulės elektrinę žiemos metu galima atgauti vasaros metu į ESO tinklus pateiktos elektros energijos kiekį, mokant tik naudojimosi tinklais („pasaugojimo“) paslaugos kainą.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokios priežiūros reikalauja saulės elektrinė?

Didelės priežiūros saulės elektrinės nereikalauja – kadangi jose nėra jokių besisukančių ar kitaip judančių dalių, vienintelė reikalinga periodinė priežiūra yra patikrinimas, ar saulės moduliai yra švarūs, neužteršti dulkėmis ar žiedadulkėmis, neuždengti lapais ar sniegu. Iš praktikos matome, kad tai labai retai reikalinga, nes moduliai patys puikiai nusivalo dėl lietaus, kai modulių pasvirimo kampas yra didesnis nei 10 laipsnių plokštumos atžvilgiu. Jeigu instaliacija tvarkinga, papildomų eksploatacijos išlaidų nepatirsite visą garantinį laikotarpį. Modulio stiklas pagamintas taip, kad stipri kruša jo negadina, tad pats modulis yra ilgaamžis.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ar statome elektrines ant daugiabučių namų?

Saulės elektrinė ant daugiabučio namo stogo galėtų būti įrengta tik gyventojų bendrijai, jų bendroms reikmėms – liftui, apšvietimui, vėdinimo sistemai ir kt.. Elektrinė galėtų būti priskirta ir konkrečiam savininkui, tačiau tam jis turėtų gauti daugumos sutikimą (51%) iš visos namo bendrijos.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokį plotą ant stogo užims elektrinė?

Specialistai pagal suvartojamą energijos kiekį, šešėlį metančių objektų kiekį ir pastato stogo plotą įvertina, kokia saulės elektrinė galėtų tilpti ir būtų efektyviausia. Statant ant šlaitinio stogo skaičiuojama, kad 1 kW reikalingas iki 5,2 kv. m. Jei stogas yra plokščias, tuomet reikalingas plotas išauga – 1 kW reikia nuo 7 iki 10 kv. m. Šešėliuojančių objektų daromą įtaką padeda sumažinti specialūs prietaisai. Džiugu pranešti, jog nuolat tobulėjant technologijoms, saulės modulių efektyvumas taip pat didėja, tad tam pačiam galingumui reikalingas vis mažesnis saulės elementų skaičius.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kodėl saulės elektrinė gali pagaminti mažesnį kiekį elektros energijos?

Aukšta temperatūra visais atvejais mažina gamybą ir tai liečia tiek pačius modulius, tiek inverterį. Paėmus net bet koki el. prietaisą, jis prie didesnių karsčių veikia - prasčiau. Saulės modulių atveju aukšta temperatūra mažina įtampa - sumažėjusi įtampa grandinėje reiškia mažesnę bendrinę generaciją. Ši informacija (grafikai) kaip keičiasi įtampa nuo karščio saulės moduliuose yra pateikta jų techninėse modulio specifikacijose. 

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Vairāk sadaļu