Valstybės parama įkrovimo stotelėms

Europos sąjungos kompensacija

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis pagal planą „Naujos kartos Lietuva“. 

Ką reikėtų žinoti, planuojant teikti prašymą paramai?

Kokiai įkrovimo įrangai galioja parama?

Parama galioja nauja ir anksčiau nenaudotai  AC įkrovimo įrangai, kurios minimali galia 3,7 kW, o maksimali galia 11 kW.

Įrengta stotelė (priedai ar papildoma įranga) turi užtikrinti dinaminio galios valdymo funkciją.

Kada galima teikti paraiškas?

Numatyti 3 etapai įkrovimo stotelių įrengimui:

 • 2022 09 – 2023 02
 • 2023 05 – 2023 10
 • 2024 01 – 2024 06

Koks yra maksimalus paramos dydis?

 

Fiksuotasis vieneto įkainis fiziniams asmenims už ant sienos įrengtą elektromobilių įkrovimo stotelę su prieiga – 1449,57 Eur su PVM.

Fiksuotasis vieneto įkainis fiziniams asmenims už ant žemės įrengtą elektromobilių įkrovimo stotelę su prieiga – 2066,26 Eur su PVM.

Nežinote, kuri įkrovimo stotelė Jums tinkamiausia? Pasitarkite su mūsų ekspertais

Užpildykite laukelius ir mes susisieksime

Kas yra dinaminis galios valdymas ir kam jis reikalingas?

Dinaminis galios (apkrovos) valdymas yra specialus išmanus skaitiklis, gebantis paskirstyti turimą galią tarp energiją naudojančių elektros prietaisų arba jų grupių, pvz. pastato ir elektromobilio. Šis valdiklis padės paskirstyti įvado galią taip, kad elektromobilis nebūtų įkraunamas didesne galia, nei gali būti įkraunamas pagal momentinį elektros vartojimą namuose.  

Kiek paraiškų galiu teikti vieno kvietimo metu?

Vieno kvietimo metu galite pateikti tik vieną projekto paraišką.

Ar galima teikti paraišką keliems objektams?

Taip, vienoje paraiškoje nėra ribojamas nuosavybės teise priklausančių objektų skaičius, kuriuose norite įsirengti įkrovimo stoteles.

Kokius dokumentus turiu pateikti kartu su paraiška?

Su paramos paraiška turite pateikti Nekilnojamo turto registro išrašą iš Registrų centro apie nuosavybes teise priklausantį objektą.

Kiek užtrunka paraiškos vertinimas?

Paraiškos vertinimas negali trukti ilgiau kaip 30 (trisdešimt) darbo dienų nuo paraiškos registracijos dienos. Vertinimo terminas gali būti pratęstas Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vidaus procedūrų apraše nustatyta tvarka iki 10 (dešimt) darbo dienų.  

Kaip galiu gauti paramą?

Įsirengus įkrovimo stotelę savo lėšomis pateikite Lietuvos energetikos agentūrai paraišką kompensacijai gauti, o Lietuvos energetikos agentūrai pritarus paraiškai, pateikite mokėjimo prašymą ir dokumentus, pagrindžiančius prieigos (-ų) įrengimą. Įvertinus pateiktus dokumentus, pareiškėjui bus kompensuojama iki 40 proc. tinkamų išlaidų įsirengiant stotelę nuosavame name/sode ir iki 60 proc. – daugiabučių namų kiemuose, stovėjimo aikštelėse ir garažuose. 

Kokius dokumentus reikia pateikti su mokėjimo prašymu?

Parama gaunama pateikus stotelės įrengimą pagrindžiančius bei perėmimą kliento nuosavybėn įrodančius dokumentų kopijas:

 • PVM sąskaita-faktūra/sąskaita faktūra, išrašyta pareiškėjo vardu ir stotelės įsigijimo ir (ar) įrengimo perdavimo-priėmimo aktas.
 • Techninė specifikacija ar lygiavertis dokumentas, kuriame turi būti nurodyta, kad ji atitinka kvietime nustatytus techninius reikalavimus stotelės su prieiga (-omis) įrengimui (IP-54, IK-8, prieigos galia) ir joje yra dinaminio galios valdymo funkcija.
 • Įrengtos stotelės su prieiga (-omis) nuotrauka (-os);
 • projekto vykdytojo deklaracija pagal prie kvietimo pridedamą formą.

Ar galiu įkrovimo stotelę įsirengti pats?

Įkrovimo stotelės montavimo darbus turi atlikti asmuo, turintis Elektros įrenginių įrengimo atestatą. Įsigijus tik stotelę ir įsirengus ją pačiam – parama nebus teikiama.

Ar parama teikiama tik įkrovimo stotelei?

Paramai tinkamomis išlaidomis priskiriama:

 • įkrovimo stotelės įsigijimo išlaidos;
 • dinaminio galios valdymo įrangos įsigijimo išlaidos;
 • papildomų būtinųjų priedų (krovimo laidas, kabelis, nuotėkio relė ir kt.) išlaidos;
 • įrengimo darbų išlaidos.

Per kiek laiko reikia įsirengti įkrovimo stotelę?

Įsirengti įkrovimo stotelelę reikia per ne ilgesnį nei 6 mėn. laikotarpį nuo sprendimo dėl finansavimo datos, su galimybe vieną kartą pratęsti iki 6 mėn. 

Vairāk sadaļu