Elektromobilių krovimas

Elektromobilių įkrovimo būdai

Yra dviejų tipų elektromobilių įkrovimo būdai:

  • lėto arba vidutinio (AC);
  • greito krovimo (DC).

Kintamoji elektros srovė (AC) tiekiama buitiniame elektros tinkle, o daugeliui elektrinių prietaisų įkrauti yra reikalinga nuolatinė elektros srovė (DC). Elektromobilio baterija taip pat įkraunama iš nuolatinės elektros srovės, todėl norint pakrauti elektromobilį, kintamąją elektros srovę (AC) reikia pakeisti į nuolatinę (DC).

Lėto arba vidutinio įkrovimo atveju, srovės pakeitimas iš kintamosios į nuolatinę vyksta vidinio kroviklio pagalba, kuris yra įmontuotas elektromobilyje. Todėl elektromobilio įkrovimo greitis priklauso ne tik nuo elektros jungties pajėgumų, bet ir nuo automobilio vidinio kroviklio galios.

Greito įkrovimo stotelėse elektromobilis yra įkraunamas iš nuolatinės srovės (DC), o tai reiškia, kad kintamąją srove į nuolatinę keičia krovos stotelyje, o ne elektromobilyje esantis kroviklis. Greito krovimo stotelių galia gali būti nuo 24 iki 350 kW, todėl norint įkrauti elektromobilio bateriją užtenka vos kelių dešimties minučių.

Įkrovimo greitis

Įkrovimo stotelės pagal jų galią ir įkrovimo greitį skirstomos į lėto, vidutinio greitumo ir itin greito krovimo stoteles.

Su kintamosios srovės (AC) stotele elektromobilio krovimas gali būti lėtas arba vidutinio greitumo, o nuolatinės srovės (DC) įkrovimo stotelėse elektromobilį įkrausite itin greitai. 

Krovimo greičio ypatybės

Lėtasis įkrovimas

Galingumas: krovimas su specialiu krovimo kabeliu, naudojant ne stipresnę nei 16A srovę.

Trukmė ir laikas: šis įkrovimo sprendimas pritaikytas elektromobilių krovimui naktį, ar vietose, kur automobiliai paliekami krauti ilgam laikui. Priklausomai nuo elektromobilio baterijos talpos, įkrovimas šiuo būdu gali užtrukti net iki 30 valandų.

Įranga: Nešiojamas elektromobilių įkroviklis pritaikytas krovimui iš "Shuko" 230V lizdo.

Saugumas:  Šis krovimo sprendimas skirtingai nei krovos stotelės neturi papildomos apsaugos, todėl norint krautis šiuo būdu būtina užtikrinti tvarkingą elektros instaliaciją.

Vidutinis įkrovimas

Galingumas:  nuo 3,7 kW iki 22 kW.

Trukmė ir laikas: įkrovimas per 3–8 valandas, priklausomai nuo elektromobilio baterijos talpos, įkrovimo lygio ir vidinio kroviklio galios.

Įranga: šiam įkrovimo sprendimui reikalinga krovos stotelė, kuri dažniausiai įrengiama garaže, ant išorinės pastato sienos arba ant stulpo.

Saugumas:  Krovos stotelės turi integruotą apsaugą nuo viršsrovių, įtampos svyravimų, viršįtampių, ne mažesnę nei IP54 ir IK08 saugos klasę.

Greitas įkrovimas

Galingumas: pirmos kartos įkrovimo stotelių galia dažniausiai yra 50 kW (DC) arba 43 kW (AC). Naujausios kartos (hypercharger) įkrovimo stotelių galia yra kelis kartus didesnė ir gali siekti iki 350 kW.

Trukmė ir laikas:  50 kW krovimo stotelėse įsikrauti bateriją 100 km atstumui nuvažiuoti, užtrunka 20-40 min, o didesnio galingumo stotelėse – 2-3 kartus greičiau.

Įranga: šiam įkrovimo sprendimui reikalingos DC krovos stotelės, kurios dažniausiai įrengiamos prie prekybos centrų, viešose miesto erdvėse, greitkeliuose, automagistralių prieigose.

Saugumas:  greito krovimo stotelėse kintamosios srovės keitimą į nuolatinę srovę atlieka stotelėje integruotas kroviklis, todėl naudojamos specialios jungtys (CCS, CHAdeMO), kurios užtikrina greitą ir saugų elektromobilio įkrovimą.

Nežinote, kuri įkrovimo stotelė Jums tinkamiausia? Pasitarkite su mūsų ekspertais

Užpildykite laukelius ir mes susisieksime

Vairāk sadaļu