Kaip ir praėjusiais metais, bendrovė „Elektrum Lietuva“ siūlo antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo klientams patiems nuspręsti, nuo kada įsigalios sutartis su nepriklausomu elektros tiekėju. Bendrovė suteikia galimybę klientams pasirašyti elektros tiekimo sutartį dabar, o elektros energiją iš nepriklausomo tiekėjo pirkti nuo 2022 m. sausio 1 d.

Ši galimybė suteikia klientams lankstumo, taupo jų laiką ir pinigus – pasirašydami sutartį su tiekimu nuo sausio, gyventojai iki metų pabaigos dar mokės už elektrą visuomeninio tiekimo kainą, kuri dabar yra stipriai mažesnė nei rinkos kaina. O kainų kreivei vis kylant į viršų, klientams naudinga užsifiksuoti elektros kainą nuo sausio 1 d. dabar (tikėtina, geresniais tarifais), nei galės tai padaryti metų pabaigoje.

„Klientų interesų paisymas neatsiejamas nuo verslo sėkmės. Tokį „išankstinių" sutarčių sudarymo būdą išbandėme dar pirmojo liberalizavimo etapo metu, klientai jį palankiai sutiko ir gausiai naudojosi. Tas pats ir dabar – iki antrojo etapo likus pusmečiui, rašomės sutartis tiekimui nuo kitų metų sausio ir išvaduojame klientus nuo papildomų rūpesčių metų pabaigoje, kurių tokiu metu paprastai ir šiaip netrūksta", – sako Martynas Giga, „Elektrum Lietuva" direktorius. 

Visa informacija apie nepriklausomo tiekėjo siūlomus planus gyventojams yra pateikiama interneto svetainėje. Čia suvedę savo elektros suvartojimo duomenis gyventojai gali pasirinkti jiems tinkamiausią elektros tiekimo planą.

Elektros tiekimo sutartis su „Elektrum Lietuva“ galima sudaryti keliais būdais: klientų aptarnavimo salonuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, interneto svetainėje www.elektrum.lt ir paskambinus telefonu 370 700 77 000.

Antruoju liberalizavimo etapu nepriklausomą elektros tiekėją renkasi namų ūkiai, kurie per metus suvartoja 1000—5000 kWh elektros energijos. Tokių Lietuvoje yra apie 700 tūkst. namų ūkių. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) duomenimis, 17 proc. antrojo etapo vartotojų jau pasirinko nepriklausomą tiekėją, nelaukdami termino pabaigos – gruodžio 18 d. To nepadariusieji iki šios datos vartotojai pateks į garantinį tiekimą ir už elektrą mokės ketvirtadaliu brangiau.