Artėjant vasaros kelionių sezonui energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ atidarė pirmąją Lietuvoje savo prekės ženklo „Elektrum Drive“ viešo naudojimo elektromobilių įkrovimo stotelę. Ji įrengta kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“, esančioje Raseinių rajone, šalia vieno pagrindinių šalies greitkelių VilniusKlaipėda.

Naujai atidaryta įkrovimo stotelė turi vieną vidutinio greičio įkrovimo prieigą, jos galia siekia 25 kilovatus, todėl sustojus poilsiui ar pietų pertraukai galima greitai pasipildyti energijos atsargas tolimesnei kelionei. 

Norint pasinaudoti įkrovimo paslauga, kuri veikia visas 24 valandas per parą, reikia parsisiųsti „Elektrum Drive“ programėlę. Joje kartu su šia įkrovimo vieta yra pažymėti ir kiti „Elektrum Drive“ įkrovimo taškai, išsidėstę per visas tris Baltijos šalis.

„Elektrum Drive“ prekės ženklą vystanti „Latvenergo “grupė, kuriai priklauso ir „Elektrum Lietuva“, elektromobilių įkrovimo paslaugų srityje Latvijoje veikia nuo 2019 m., o šiuo metu aktyviai kuria įkrovimo tinklą visose trijose Baltijos šalyse. Latvijoje jau veikia kiek daugiau nei 200 įkrovimo prieigų, Estijoje – 2 įkrovimo prieigos, Lietuvoje – 1, o iki metų galo visose Baltijos šalyse jų ketinama turėti per 500. Vien „Elektrum Lietuva“ šiemet Lietuvoje planuoja įrengti 50 įkrovimo stotelių su gerokai didesniu jų prieigų skaičiumi, o kitais metais bendrovės įrengtų įkrovimo stotelių skaičius turėtų didėti iki 200.

Kaip anksčiau komentavo bendrovės įkrovimo stotelių verslo plėtros vadovas Erikas Nemeikšis, naujų elektromobilių viešo įkrovimo stotelių plėtra toliau planuojama atsižvelgiant ne tik į elektromobilių savininkų poreikius, pageidavimus bei įpročius, bet ir į rinkos bei įrengimo galimybes.

Šiuo metu bendrovė jau yra sutarusi dėl kitų daugiau kaip 30 naujų viešo įkrovimo stotelių įrengimo visoje Lietuvoje, taip pat renkasi kitas galimas įkrovimo stotelių įrengimo vietas, bendrauja su nekilnojamojo turto savininkais, valdytojais, savivaldybių administracijomis.

Jei norite gauti daugiau informacijos apie „Elektrum Drive“ programėlę, apsilankykite mūsų internetinėje svetainėje.