Energijos bendrovė „Elektrum Lietuva“ ir „Swedbank“ pasirašė sutartį dėl 1,2 MW galios saulės elektrinės nuomos. Planuojama, kad ši elektrinė galės patenkinti apie 30 proc. visų „Swedbank“ elektros energijos poreikių Lietuvoje.

Naujasis „Elektrum Lietuva“ saulės parkas statomas Radviliškio r. Biliūnų kaime esančiame 7,9 ha ploto sklype, buvusių kolūkio fermų teritorijoje, žaliosios energijos gamybai pritaikius apleistą vietą.  Bendras parko galingumas sieks 4,4 MW, o elektros energijos gamyba per metus, planuojama, sieks 5 mln. kWh. Projekto vertė – per 2,6 mln. eurų.

„Džiaugiamės sudaryta sutartimi su „Swedbank“ ir pastebime, kad susidomėjimas saulės energija vis labiau auga ir tarp gyventojų, ir tarp šalies įmonių. Šiuo metu Lietuvoje užtikrinamos palankios sąlygos naudoti elektrą, sugeneruotą nutolusiuose saulės elektrinių parkuose. Todėl ir neturintys galimybių įsirengti elektrinę ant savo namo ar biuro stogo, gali naudoti žalią, vietoje pagamintą energiją, be to, užfiksuoti jos kainą ilgam laikotarpiui į ateitį. Tai ypatingai svarbu šiandien, rinkose tvyrant rekordiškai aukštoms energetinių išteklių kainoms“, – teigia „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

1,2 MW galios saulės parko dalį „Swedbank“ išsinuomojo 10 metų laikotarpiui, jame pagamintą elektros energiją planuojama pradėti naudoti nuo 2022 metų pavasario.

„Žalią elektros energiją visuose bankui priklausančiuose pastatuose mes naudojame jau nuo 2018 m. Tačiau nusprendėme žengti dar vieną tvarų žingsnį − dalį elektros energijos poreikio patenkinti nutolusiame saulės parke sugeneruota energija. Taip norime prisidėti prie vietinės žaliosios energijos gamybos plėtros ir savo pavyzdžiu paskatinti prie atsinaujinančių energijos išteklių pereiti ir kitas šalies įmones“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Inga Skisaker.

Pasak „Swedbank“ vadovės, skaičiuojama, kad per metus šioje saulės elektrinėje bus pagaminama apie 1,4 mln. kilovatvalandžių elektros energijos. Tai padės išvengti apie 1 tūkst. tonų anglies dvideginio patekimo į atmosferą, kuris atsirastų tokio kiekio elektros energijos gamybai naudojant iškastinį kurą.

„Swedbank“ išsinuomotoje elektrinėje sugeneruojama elektra bus iš viso aprūpinami 18 bankui priklausančių objektų, įskaitant centrinę banko būstinę Vilniuje, kitus administracinius pastatus ir klientų aptarnavimo padalinius visoje šalyje.

Iš saulės energijos pagamintą elektrą „Swedbank“ jau naudoja savo padaliniuose Švedijoje, kur banko poreikius patenkina 12 MW galios saulės elektrinė.

Martynas Giga:

„Didžiuojamės galėdami prisidėti prie ambicingų „Swedbank“ tikslų tvarumo srityje, tikimės, kad šis pavyzdys įkvėps ir kitas šalies įmones pasitelkti švarią saulės energiją“.

„Swedbank“ grupės tikslas yra iki 2030 metų 60 proc. sumažinti tiesiogines CO2 emisijas, kylančias iš banko veiklos, įskaitant pastatų eksploatacijos emisijas ir verslo keliones. Iki 2050 metų „Swedbank“ grupė siekia tapti visiškai klimatui neutraliu banku, tai yra, ir tiesiogines, ir netiesiogines emisijas sumažinti iki nulio.