AIE ir piliečių energetikos bendrijos, įmonės ir ūkininkai kviečiami teikti paraiškas – teikiama parama saulės elektrinėms įsirengti

Kas gali teikti paraiškas paramai gauti?

Paraiškas gali teikti ne trumpiau nei vienerius metus veiklą vykdančios labai mažos ir mažos įmonės (bei tokių įmonių statusą atitinkantys ūkininkai), atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, kai dalininkais nėra vidutinės įmonės ir (arba) savivaldybių valdomos įmonės, ir piliečių energetikos bendrijos.

Kaip pateikti paraišką?

Paraiškos pildomos elektroniniu būdu. Paraiškos formas rasite čia.

Iki kada galima teikti paraišką paramai gauti?

Paraiškas finansavimui gauti galima teikti iki 2023 m. rugpjūčio 22 d. 17.00 val.

Paraiškos teikimo tvarka:

Paraiškos finansavimui bus atrenkamos konkurso būdu. Pirmumo balai bus teikiami bendrijoms, tiems pareiškėjams, kurie prie projekto prisidės didesniu nuosavu įnašu, t. y. prašys mažesnės nei galima maksimalios 35 proc. arba 45 proc. finansavimo dalies, taip pat pareiškėjams, kurie paraiškos teikimo metu jau turės elektros tinklų operatoriaus išduotas elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygas arba Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išduotą leidimą plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad paraiškos teikimo metu dar neprivaloma turėti elektros tinklų operatoriaus išduotas elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygas arba Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išduotą leidimą plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus: šių dokumentų gavimui numatomas papildomas terminas – per 3 mėnesius nuo informacijos iš LEA gavimo, kad paraiška atrinkta finansavimui.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad bus finansuojami tik gamintojų projektai, t. y. tų pareiškėjų, kuriems elektros tinklų operatoriaus išduotos elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygos  skirtos gamintojui. Sąlygos, išduotos gaminančiam vartotojui, šioje priemonėje nėra tinkamos.

Kur galima rasti daugiau informacijos apie paraiškų teikimą?

Finansavimo sąlygos ir detali informacija apie paraiškų teikimo procesą ir dokumentus, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus skelbiami LEA svetainėje www.ena.lt skiltyje „Kvietimai teikti paraiškas“ ir svetainėje www.esinvesticijos.lt Pasiteirauti apie lėšų skyrimo sąlygas ir paraiškų teikimą galima el. paštu saules.elektrines@ena.lt  ir tel. 8 5 230 3312.

Gaukite efektyviausią saulės elektrinės pasiūlymą savo įmonei!

Užpildykite laukelius ir mes netrukus susisieksime.

Vairāk sadaļu