AIE ir piliečių energetikos bendrijos, įmonės ir ūkininkai kviečiami teikti paraiškas – teikiama parama saulės elektrinėms įsirengti

Kas gali teikti paraiškas paramai gauti?

Paraiškas gali teikti ne trumpiau nei vienerius metus veiklą vykdančios labai mažos ir mažos įmonės (bei tokių įmonių statusą atitinkantys ūkininkai), atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, kai dalininkais nėra vidutinės įmonės ir (arba) savivaldybių valdomos įmonės, ir piliečių energetikos bendrijos.

Kaip pateikti paraišką?

Paraiškos pildomos elektroniniu būdu. Paraiškos formas rasite čia.

Nuo kada galima teikti paraišką paramai gauti?

Paraiškas finansavimui gauti galima teikti nuo 2024 m. kovo 6 d. 

Papildoma informacija:

Labai mažoms, mažoms įmonėms arba šiuos kriterijus atitinkantiems ūkininkams valstybė kompensuos 35 proc. išlaidų saulės elektrinei, o bendrijoms – iki 45 proc. Paramos intensyvumas bus skaičiuojamas nuo fiksuoto dydžio, kuris yra 1 073 eurai už 1 kW įrengiamos saulės elektrinės galios.

Parama bus teikiama tiek gamintojams savo ir ūkio poreikiams, tiek gaminantiems vartotojams. Gamintojai gali parduoti elektrą ir vartoti savo reikmėms, o gaminantys – tik vartoti savo poreikiams.

Saulės elektrinės turės būtį įrengtos per 18 mėnesių nuo paramos gavimo pradžios. Taip pat kartu su paraiška teikiamos elektrinės prijungimo sąlygos, kurios priklauso nuo projekto pobūdžio ir galios.  

Pareiškėjas paraiškoje gali nurodyti kelis nekilnojamo turto objektus, tačiau bendra elektrinių galia neturi viršyti 500 kW.

Kur galima rasti daugiau informacijos apie paraiškų teikimą?

Finansavimo sąlygos ir detali informacija apie paraiškų teikimo procesą ir dokumentus, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus skelbiami LEA svetainėje www.ena.lt skiltyje „Kvietimai teikti paraiškas“ ir svetainėje www.esinvesticijos.lt. Pasiteirauti apie lėšų skyrimo sąlygas ir paraiškų teikimą galima el. paštu saules.elektrines@ena.lt  ir tel. 8 5 230 3312.

Gaukite efektyviausią saulės elektrinės pasiūlymą savo įmonei!

Užpildykite laukelius ir mes netrukus susisieksime

Formoje esančių asmens duomenų tvarkymo tikslas – konsultacijų teikimas ir pasiūlymų dėl saulės elektrinių paslaugos rengimas. Šiuos asmens duomenis tvarkysime vadovaudamiesi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento ir „Elektrum Lietuva“, UAB privatumo politikos nuostatomis.

Vairāk sadaļu