Dažniausiai užduodami klausimai

Kuo skiriasi oras-oras ir oras-vanduo šilumos siurbliai?

 • Oras-oras šilumos siurblys šilumą absorbuoja iš oro per lauke esantį išorinį bloką ir perduoda ją į patalpose esantį orą pro vidinį bloką/kondicionierių.
 • Oras-vanduo šilumos siurblys šilumą absorbuoja iš lauko oro ir perduoda į patalpas per grindinio šildymo prietaisus, radiatorius arba kombinuotą šildymo sistemą. Taip pat, šilumos siurblys oras-vanduo gali ruošti karštą vandenį buitiniam naudojimui.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip veikia šilumos siurblys oras-vanduo?

Išoriniame kompresoriuje esantis ventiliatorius iš aplinkos orą siurbia pro garintuvą, o ten esantis skystas šaltnešis (freonas) garuodamas sugeria ore esančią šilumą. Įšilęs freonas yra suspaudžiamas ir perduodamas į kondensatorių, kuris yra apsivijęs vandens talpyklą. Galiausiai talpykloje esantis vanduo sugeria freono atiduodamą šilumą, kuri tiekiama patalpų šildymui bei karšto vandens vartojimui.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip išsirinkti tinkamiausią šilumos siurblį oras-vanduo?

Svarbiausia tinkamai pasirinkti šilumos siurblio galią. Jei šilumos siurblys yra per daug galingas – sunaudos daug energijos, per silpnas – veiks visu pajėgumu ir gali greičiau nusidėvėti bei sutrumpės eksploatacinis laikotarpis.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kas yra našumo koeficientas, bei kuo skiriasi COP ir SCOP?

 • COP – įrenginio veiksmingumo koeficientas, standartiškai matuojamas esant +7 laipsnių (C) temperatūrai ir kuris parodo, kiek pagamintos šilumos (kW) tenka 1 kW sunaudotos elektros energijos. Jeigu šilumos siurblys esant 7 laipsniams temperatūros gamindamas 10kW šilumos suvartoja 2,38 kW elektros, tai tuo metu jo COP = 10 / 2,38 = 4,2kW. 
 • SCOP – bendras įrenginio veiksmingumo koeficientas, atitinkantis visą nustatytą šildymo sezoną ir apskaičiuojamas norminį metinį šildymo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų šildymui (vidutinis metinis šilumos siurblio efektyvumas, vidutinė COP vertė).

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ar galima turėti kelis įrengtus katilus, prijungtus prie patalpų šildymo sistemos?

Taip, šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti derinami kartu su kitų tipų katilais. Šilumos siurbliai gali būti įrengiami šalia kitų šildymo sistemų, kaip pagrindinis ar papildomas šilumos šaltinis.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ar galima šilumos siurblį oras-vanduo susimontuoti pačiam?

Kad įrenginys būtų sumontuotas tinkamai, užtikrinant sistemos sandarumą ir efektyviai veiktų daugelį metų, įrengimą rekomenduojame patikėti darbui su freoninėmis dujomis atestuotiems specialistams. Mūsų montuotojai užtikrina ilgalaikį šilumos siurblio efektyvų veikimą ir ilgaamžiškumą po sumontavimo. Montavimo darbams ir įrenginiui yra suteikiama garantija. Kai montavimą atlieka neatestuoti gamintojų specialistai įrenginiams gali negalioti garantija.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokius veiksmus reikia atlikti montuojant oras-vanduo šilumos siurblį?

Montuojant oras-vanduo šildymo siurblius, prie įrenginio reikia prijungti papildomus vamzdelius į vandentiekio ir grindų šildymo sistemas. Sistema užpildoma freonu, kuris neša šilumą arba šaltį priklausomai nuo nustatymo. 

Įprastai galutinė oras vanduo montavimo kaina susideda iš šių darbų:

 1. Įrengimo darbai.
 2. Santechninių pajungimo dalių (aprišimo) komplektas skirtingos konstrukcijos siurbliams.
 3. Šilumos siurblio paleidimas.

Prieš atlikdami montavimo darbus, mūsų specialistai kiekvieną projektą vertina atskirai, todėl montavimo medžiagų ir darbų kainos gali kisti.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip palaikyti oras-vanduo šilumos siurblio ilgaamžiškumą?

Dažna gedimų priežastis yra nesandari šaltnešio (freono) sistema ir montavimo bei eksploatavimo metu atsiradę pažeidimai. Netinkamai prižiūrimi oras-vanduo šilumos siurbliai gali dirbti neefektyviai, didėja jų energetinis suvartojimas bei trumpėja jų eksploatacinis laikotarpis. Todėl rekomenduojame patikėti šilumos siurblio montavimą bei serviso darbus atlikti sertifikuotiems specialistams. Jei montavimas arba servisai atliekami ne sertifikuotų specialistų, tai gali nutraukti garantinio aptarnavimo galiojimą.

Patariame saugoti išorinį bloką nuo purvo, sniego, žolės, lapų, vandens ar kito poveikio. Prieš išorinį įrenginį užtikrinkite bent 0,5m laisvą erdvę oro srauto įsiurbimui, jo jokiu būdu negalima uždengti.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip apskaičiuojamas APVA kompensacijos dydis šilumos siurbliui oras-vanduo?

Kompensacija apskaičiuojama šilumos siurblio vardinę galią „Prated“ (kW) dauginant iš įkainio. Finansuojama iki 50 % apskaičiuotų tinkamų finansuoti išlaidų sumos. Tikslią kompensacinės išmokos sumą patvirtina APVA pateikus paraišką.

Finansuojamos išlaidos apskaičiuojamos pagal nustatytą 1 kW fiksuotąjį "Prated" įkainį (Eur/kW), o ne pagal faktiškai patirtas išlaidas. Įkainio dydis priklauso nuo šildymo sprendimo tipo ir galios.

Šilumos siurblio oras – vanduo sezoninis naudingumo koeficientas (SCOP) esant standartinėms veikimo sąlygoms, turi būti ne mažesnis kaip 3,0.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Per kiek laiko, po APVA paramos gavimo, turi būti atliekami šilumos siurblio įrengimo darbai?

Katilo keitimo darbai privalo būti atliekami per 9 mėn. nuo kvietimo pabaigos.

APVA išlaidų kompensavimo prašymą turėsite pateikti ne vėliau kaip per 9 mėn. nuo kvietimo pabaigos.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokioms patalpoms tinka šilumos siurbliai oras-vanduo?

 • Gyvenate didesnio ploto namuose.
 • Šildomas patalpų plotas gali būti ir didesnis nei 120 kv.m.
 • Namuose yra įrengta grindinio arba radiatorinio šildymo sistema.
 • Galite prie šilumos siurblio prijungti ir vandens šildymo įrenginį.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ar galima derinti saulės energijos gamybos ir šilumos siurblių sprendimus?

Integravus inovatyvų oras-vanduo sprendimą kartu su saulės energijos gamyba, už šildymą ar vėsinimą elektrai išleisite dar mažiau ir naudosite tik savo pasigamintą energiją. Žiemą patalpų šildymui galėsite panaudoti per vasarą sukauptą elektros energijos perteklių, kuris atgaunamas iš ESO.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip galėčiau susigrąžinti įmokėtą avansą?

Norėdami susigrąžinti avansą, užpildykite formą, kurią rasite čia. Ir atsiųskite ją el. paštu paslaugos@elektrum.lt

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip galėčiau nutrauktį pasirašytą sutartį?

Norėdami nutrauktį sutartį, užpildykite formą, kurią rasite čia. Ir atsiųskite ją el. paštu: paslaugos@elektrum.lt

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Vairāk sadaļu