Ar pastebėjote, jog įjungus oro kondicionierių namuose, iš jo ima sklisti nemalonus kvapas? Tai nėra  gera situacija, ji gali ir trikdyti komfortą, ir neraminti. Tad kokios tokios problemos priežastys, kokie galimi sprendimai ir kada geriau patiems nieko nedaryti, o kreiptis į specialistus?

Kodėl atsiranda nemalonus kvapas iš kondicionieriaus?

Paprastai nemalonius kvapus iš kondicionieriaus skleidžia susirinkusi drėgmė, bakterijos bei pelėsio sporos, patekusios į sistemos vidų ar filtrą. Pelėsis mėgsta drėgmę, todėl kai oro kondicionavimo sistemos ortakiuose ir ventiliacinėse angose yra drėgmės perteklius, susidaro puiki terpė jam atsirasti bei augti. Tuomet, įjungus kondicionierių, po jūsų namus gali pasklisti pelėsių kvapas.

Dažniausia priežastis, kodėl pelėsis atsiranda kondicionieriaus sistemoje, yra per maža jo priežiūra. Sudrėkę bei nevalomi ar laiku nekeičiami oro filtrai, kurie tampa terpe įsiveisti pelėsiui, kurio atsiradimas lydimas savito, nemalonaus kvapo.

Tiesa, įmanoma ir kita tarša ar problema išoriniame bei vidiniame bloke. Tačiau tokios situacijos – gana retos ir, jeigu nepadeda įprasti priežiūros patarimai, jas optimaliausia spręsti su specialisto pagalba. Specialistai taip pat išskiria užsikimšusią kondensato nutekėjimo liniją kaip ganėtinai dažną problemos atsiradimo priežastį. Dėl užsikimšusios kondensato nutekėjimo linijos sistemoje gali kauptis vanduo, o dėl jo užsistovėjimo – ir  atsirasti pelėsis. Taip gali atsirasti nemalonus kvapas, kuris pasklinda po visą oro kondicionierių.

Nešvari garintuvo ritė, netgi kenkėjai, apsigyvenę sistemos viduje, bei cheminė tarša – dar kelios iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių.

Kondicionieriaus priežiūra

Kaip buvo minėta, dažniausia priežastis, dėl ko kondicionierius ima skleisti nemalonius kvapus – pelėsis, atsiradęs dėl per retai valomų ir drėkstančių oro filtrų. Laimei, beveik visuose oro kondicionieriuose nėra sunku juos išvalyti arba pakeisti naujais.

Pagal savo įrenginio techninį vadovą ir instrukciją, išimkite oro filtrą bei kruopščiai praplaukite po bėgančia vandens srove. Geriausia naudoti kambario temperatūros arba vėsų, tačiau ne per karštą vandenį. Nenaudokite valymo priemonių, turėtų pakakti tik vandens.

Bene svarbiausias dalykas – džiovinimas. Išplautą filtrą visiškai išdžiovinkite, nes likusi drėgmė taip pat skatins pelėsio bei kitų nešvarumų atsiradimą.

Vienuose įrenginiuose filtrai gali būti keičiami, o kituose – plaunami bei naudojami tie patys. Filtro plauti apskritai nereikėtų, jeigu matosi, kad jis – labai užterštas ir plovimas visai nepadeda.

Taip pat rekomenduojama atidžiai pasidomėti, kokią priežiūrą pataria daryti jūsų įrenginio instrukcija. Kai kuriems modeliams specialaus aptarnavimo ar specialios priežiūros nereikia, o kiti gali turėti specifinius poreikius.

Jei kvapas nedingsta – kreipkitės į specialistus

Jeigu išvalėte ar net pakeitėte filtrą, tačiau blogas kvapas nedingo, reikėtų kreiptis į specialistus. Jie turi reikiamas žinias ir įrankius, kad nuodugniai patikrintų kondicionavimo sistemos būklę bei rastų problemos sukėlėją.

Kadangi nemalonus kvapas yra tokio tipo problema, kuri visiškai atima galimybę naudotis oro kondicionieriumi, ją spręskite kuo skubiau. Daugumą situacijų profesionalai gali sutvarkyti dar tą pačią darbo dieną, vos per kelias valandas, o jūs vėl galėsite naudotis savo kondicionieriumi taip, kaip norėtumėte. Be to, specialistai, išsprendę problemą, galės papasakoti ir tai, ką daryti, kad jos išvengtumėte ateityje.
 

Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos apie oro kondicionierius, aplankykite „Elektrum Lietuva“ internetinę svetainę ir užpildykite elektroninę formą, kad gautumėte specialų pasiūlymą Jums.