Valstybės parama saulės elektrinėms įsigyti!

Prasidėjo APVA paramų teikimas saulės elektrinėms arba saulės parkams įsigyti! Gaukite dosnią iki 30% APVA kompensaciją! 

KAS gali gauti paramą?

Paramą saulės elektrinei gali gauti fizinis asmuo nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties vieno buto pastatą, gyvenamosios paskirties butą arba sodų paskirties pastatą (sodo namą), kurie turi būti įregistruoti VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre.

Paramos elektrinei iš saulės parko paraiškas teikti gali daugiabučių ir individualių namų gyventojai, taip pat gyventojai, kuriems priklauso sodų paskirties pastatas (sodo namas).

KAM skirta parama?

Parama saulės elektrinei skiriama visiems norintiems įsirengti saulės elektrinę ant objekto stogo arba ant žemės šalia jo. svarbu pastebėti, kad maksimali paramos suma yra skiriama iki 10kW galios saulės elektrinėms, t.y. norintiems įsirengti didesnes nei 10kW elektrinę maksimali išmoka būtų 3230 Eur.

Finansavimas taip pat bus skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę įsigytą iš saulės parkų. Kompensacijos dydis už 1 kW siekia 323 eurų.

KADA galima teikti paraišką kompensacijai gauti?

Saulės elektrinėms: paramos prašymų teikimo etapas jau baigėsi.

Elektrinėms iš saulės parkų nuo 2022 m. liepos 15 d., iki 2022 m. rugpjūčio 15 d.

KOKS paramos dydis?

Saulės elektrinėms:

Kompensuojamos sumos dydis 323 Eur už 1 kW saulės elektrinės galios, kai įrengiamas pilnas komplektas (saulės moduliai ir inverteris).

Kompensuojamos sumos dydis 243 Eur už 1 kW,   įsirengus tik saulės modulius

Elektrinėms iš saulės parkų:

Kompensuojamos sumos dydis už 1 kW siekia 323 eurų.

KUR galiu rasti informaciją apie paramą?

Daugiau apie paramą saulės elektrinėms skaitykite  čia.

Daugiau apie paramą elektrinėms iš saulės parkų skaitykite čia.

KOKIE reikalavimai taikomi nekilnojamam turtui?

Objektas/pastatas ar žemės sklypas ant kurio bus įrengiama saulės elektrinė turi priklausyti fiziniam asmeniui bet kokiais teisėtais pagrindais (pvz. nuosavybės teisė, nuoma, panauda) ir būti skirta elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms. Nuomos ar panaudos sutartis turi galioti ne mažiau kaip 6 metus nuo projekto registracijos formos pateikimo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai dienos.

KOKIUS reikalavimus turi atitikti saulės elektrinės įranga?

Įranga turi būti nauja ir atitikti ES standartus.

Saulės moduliams turi būti suteikta ne mažiau 10 metų produkto garantija ir bent 25 metų 80 % efektyvumo garantija.

Įtampos keitikliui (inverteriui) turi būti suteikta ne mažiau nei 5 metų produkto garantija.

Įranga turi turėti ne mažesnę nei IP65 apsaugą nuo drėgmės ir dulkių.

KOKIE dokumentai reikalingi paraiškai pateikti?

Paramos saulės elektrinei paraiškai pateikti jums tereiks nurodyti savo asmens duomenis, adresą ir planuojamos įsirengti elektrinės galią.

Jei paraišką teikiate už kitą asmenį, reikės notarinio įgaliojimo atstovauti pareiškėją.

KAIP pildyti APVA paraišką?

APVA paraiškos pildymo žingsnius elektrinėms iš saulės parkų rasite išsamioje instrukcijoje.

Ką daryti gavus APVA paramą saulės elektrinei?

 1. Nuo APVA kvietimo pabaigos, per 9 mėnesius privaloma įsirengti saulės elektrinę.Nedelskite sudaryti sutartį su rangovų įmone, kuri pradės atlikti pasiruošimo darbus.
 2. Išsirinkite patikimą partnerį. Ieškant rangovo, svarbu atkreipti dėmesį į įmonės turimas akreditacijas ir sertifikatus, patirtį, naudojamą įrangą bei buvusių klientų atsiliepimus.
 3. Pasirašykite sutartį su rangovu ir pradėkite montavimo darbus. Elektrinė bus suprojektuota pagal jūsų namo stogą, o įrengti ją užtruks vos keletą dienų. Montavimo darbams pasibaigus, rangovų įmonė atlieka peržiūrą, užtikrinančią, kad sistema yra tinkamai paruošta naudojimui ir elektrinė bus įjungiama.
 4. Rangovai taip pat pasirūpina ir visos reikiamos dokumentacijos paruošimu.

Saulės elektrinių APVA paramos etapai:

Ką daryti gavus APVA paramą elektrinei iš saulės parkų?

 1. Nuo APVA kvietimo pabaigos, per 12 mėnesių privaloma įsigyti saulės parko dalį.
 2. Išsirinkite patikimą partnerį bei projektą. Ieškant jo, svarbu atkreipti dėmesį į įmonės turimas akreditacijas ir sertifikatus, patirtį, taip pat į projekto technines specifikacijas, suteikiamas garantijas, generaciją iš 1kW, paleidimo laiką.
 3. Pasirašykite sutartį su rangovu ir sumokėkite rezervacinį mokestį.
 4. Paruošus projektą partneris asmeniškai informuos ESO dėl Jūsų objekto priskyrimo pasirinktam saulei parkui. Rangovai taip pat pasirūpina ir visos reikiamos dokumentacijos paruošimu.

Pirkimas išsimokėtinai

Pirkimas išsimokėtinai – tai patogus finansavimo būdas, norint įsigyti pirkinį mokant ne visą sumą iš karto, o dalimis. Pirkdami išsimokėtinai su „Bigbank“, Jūs gaunate prekę arba paslaugą iš karto, o sumokate mažomis dalimis vėliau. Vienu metu galite įsigyti kelis pirkinius ar kelias paslaugas. Be to, įvertinamos visos klientų pajamos (atlyginimas pagal darbo sutartį, individuali veikla, neįgalumo arba senatvės pensija, valstybės tarnautojų ir ūkininkų pajamos). Pasinaudoję „Bigbank“ pirkimu išsimokėtinai galite įsigyti prekes ar paslaugas, kurių vertė 70 – 20 000 EUR, o paskolą grąžinti galėsite per 6-120 mėn.

„Bigbank“ Jums paruošė specialų pasiūlymą, perkant saulės produktus:

 • 4,80% metinės palūkanos visiems
 • Mokėjimo terminas – nuo 6 iki 120 mėn.

Kaip pirkti išsimokėtinai:

 1. Kreipkitės į „Elektrum“ ir mes padėsime išsirinkti tinkamiausią saulės produktą.
 2. Jūsų mokumo įvertinimą ir atsakymą dėl sutarties sudarymo pateiksime iš karto.
 3. Galėsite pasirinkti Jums labiausiai tinkantį sutarties terminą ar įmokos dydį.
 4. Prekės finansavimo sutartį pasirašysite elektroniniu būdu.
   
Finansuojama suma Mėnesinė įmoka
3000 Eur 32 Eur/mėn
4000 Eur 42,67 Eur/mėn
5000 Eur 53,34 Eur/mėn
6000 Eur 64 Eur/mėn
7000 Eur 74,67 Eur/mėn
8000 Eur 85,34 Eur/mėn
9000 Eur 96,01 Eur/mėn
10000 Eur 106,67 Eur/mėn

Įmokos apskaičiuotos naudojantis prielaida, kad paskola imama 120 mėn. laikotarpiui.

Pavyzdžiui, skolinantis 5 000 EUR, kai sudaroma 60 mėn. sutartis, fiksuota metinė palūkanų norma – 4,8%, sutarties sudarymo mokestis – 1,9% (grąžinamas lygiomis dalimis per visą sutarties galiojimo laikotarpį), mėnesio įmoka – 95,48 EUR, bendra sumokama suma – 5728,92 EUR, bendra kredito kainos metinė norma – 5,70%.

Naudodamiesi finansavimo paslaugomis, Jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Prieš priimdami sprendimą dėl paskolos ir jos dydžio, atidžiai įvertinkite savo finansines galimybes.

„Elektrum“ klientams bankas „Inbank“ teikia itin patrauklias sąlygas investuoti į atsinaujinančios energijos įrangą. Pasinaudokite galimybe finansuoti net iki 15 000 eurų ir saulės produktų privalumais mėgautis dabar, o mokėjimus patogiai išskaidyti net iki 72 mėn. laikotarpiui.

Įgyvendinti tikslus kartu su „Inbank“ patogiau! Jums nereikės įkeisti turto ar turėti sukaupus didelį pradinį įnašą. Bankas neriboja galimybės pasirinkti jums labiausiai patinkantį ir tinkantį saulės produktą. Be to, vertinant paraišką, bus atsižvelgiama į visas Jūsų gaunamas pajamas (atlyginimas pagal darbo sutartį, individuali veikla, neįgalumo arba senatvės pensija, valstybės tarnautojų ir ūkininkų pajamos).  

„Inbank“ – naujos kartos interneto bankas iš Estijos.

Nepraleiskite galimybės pasinaudoti ypatingomis „Inbank“ finansavimo sąlygomis „Elektrum“ klientams:

 • Metinės palūkanos vos 4,9% ir sutarties sudarymo mokestis tik 1,5%;
 • Laikotarpis – iki 72 mėnesių;
 • Išsaugote galimybę gauti APVA kompensaciją saulės produktui įsigyti.

Tai padaryti lengva:

1. Kreipkitės į „Elektrum“ specialistus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią įrangą saulės elektrinei pagal Jūsų individualius poreikius. Jie taip pat supažindins su galimybe gauti APVA kompensaciją bei padės parengti reikiamus dokumentus;

2. Finansavimo galimybių vertinimą ir atsakymą dėl sutarties sudarymo gausite iš karto;

3. Galėsite pasirinkti Jums labiausiai tinkantį sutarties terminą ar įmokos dydį;

4. Finansavimo sutartį pasirašysite elektroniniu būdu.

Preliminarios mėnesio įmokos, kai saulės produktą įsigyjate finansuodami su „Inbank“:

Finansuojama suma Mėnesinė įmoka
2000 Eur 32,59 Eur/mėn
4000 Eur 65,19 Eur/mėn
6000 Eur 97,79 Eur/mėn
8000 Eur 130,38 Eur/mėn
10000 Eur 162,98 Eur/mėn

Įmokos apskaičiuotos naudojantis prielaida, kad paskola imama 72 mėn. laikotarpiui.

Pavyzdžiui, skolinantis 5000 eurų, kai sutartis sudaroma 60 mėn. terminui, metinė palūkanų norma – 4,9 %, sutarties sudarymo mokestis – 1,5 %, mėnesio sutarties mokestis – 0 %, BVKKMN – 5,65 %, bendra mokėtina suma – 5731,80 euro, mėnesio įmoka – 95,53 euro. Naudodamiesi finansavimo paslaugomis, Jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Prieš priimdami sprendimą dėl paskolos ir jos dydžio, atidžiai įvertinkite savo finansines galimybes.

Vairāk sadaļu