Elektrum

Valstybės parama elektrinėms iš saulės parkų

Svarbu – valstybės paramos etapas elektrinėms iš saulės parkų yra pasibaigęs! 

KAS gali gauti paramą?

Fiziniai asmenys nuosavybės teise valdantys gyvenamosios paskirties vieno buto pastatą, gyvenamosios paskirties butą arba sodų paskirties pastatą (sodo namą), kurie yra įregistruoti valstybės įmonės Registrų centro (toliau – VĮ Registrų centras).

KAM skirta parama?

Finansavimas bus skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę įsigytą iš saulės parkų. Kompensacijos dydis už 1 kW siekia 323 eurų.

KADA galima teikti paraišką kompensacijai gauti?

Šiuo metu paraiškų teikimo etapas pasibaigęs.

KOKS paramos dydis?

Kompensuojamos sumos dydis už 1 kW siekia 323 eurų.

KOKS paraiškų vertinimo ir atrankos procesas bei terminai?

  • Paraiška patvirtinama ne vėliau kaip per 180 kalendorinių dienų nuo Fizinio asmens arba jo įgalioto asmens tinkamo įforminimo.
  • Paraiškoje nustačius trūkumų, asmuo per terminą, ne trumpesnį kaip 5 darbo dienos ir ne ilgesnį kaip 10 darbo dienų, turi patikslinti ir (ar) pateikti trūkstamus dokumentus.
  • Finansavimo lėšos išmokamos ne vėliau kaip per 90 kalendorinių dienų nuo Fizinio asmens arba jo įgalioto asmens tinkamai įforminto Išlaidų kompensavimo prašymo.


KUR galiu rasti informaciją apie paramą?

Jei Jūsų elektros vartojimo objektas yra Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus savivaldybėse pildykite šią paramos formą.

Jei Jūsų elektros vartojimo objektas Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių savivaldybėse pildykite šią paramos formą

Jeigu dalis elektros vartojimo objektų bus sostinės regione, o kita dalis – Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione, reikėtų pateikti dvi atskiras paraiškas dotacijoms gauti!

Kokios šiais metais įsigaliojo naujienos? 

NAUJIENA – pateikus paraišką galima ne tik įsigyti, bet ir tapti gaminančiu vartotoju nesulaukus patvirtinimo, t. y. galima pradėti vartoti generuojamą elektros energiją.

Paramą gali gauti ir fiziniai asmenys, kurių elektros energijos vartojimo objekte registruotas ekonominė veiklą vykdantis juridinis asmuo.

Reikalavimai:

  • Elektros vartojimo objekte registruotas ne daugiau kaip vienas juridinis asmuo.
  • Elektros vartojimo objekte registruota ekonominė veikla atitinka Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 straipsnyje nurodytas sąlygas.
  •  Vadovaujantis de minimis reglamentų nuostatomis, elektros vartojimo objekte ekonominę veiklą vykdančiam juridiniam asmeniui arba fiziniam asmeniui gali būti teikiama nereikšminga (de minimis) pagalba.


Atkreipkite dėmesį – tuo atveju, jeigu elektros vartojimo objekte registruota daugiau kaip vieno juridinio asmens ir (arba) fizinio asmens vykdoma ekonominė veikla, dotacija pagal Aprašą neskiriama ir paraiška atmetama.

Jeigu elektros vartojimo objekte registruota juridinio ir arba fizinio asmens ekonominė veikla kartu su paraiška privaloma, pateikti „VIENOS ĮMONĖS“ deklaraciją.

Ką daryti gavus APVA paramą elektrinei iš saulės parkų?

  1. Nuo paraiškos pateikimo dienos, per 12 mėnesių įgyvendinti projektą.

Kokius dokumentus reikės pateikti APVA, įgyvendinus projektą?

  • sąskaitos faktūros ir priėmimo perdavimo aktą, kuris užtvirtins, kad saulės parko dalis jau pilnai perduota naujam savininkui.

Sutaupykite įsigiję elektrinę iš saulės parko!

Gyvenantiems daugiabučiame name arba neturintiems tinkamo stogo

Saulės parkas

Saulės parkas – naujos kartos sprendimas, prieinamas visiems šalies gyventojams ir nereikalaujantis montavimo darbų – įsigyjate dalį elektrinės saulės parke ir tampate gaminančiu vartotoju. „Elektrum“ saulės parkai yra įsikūrę Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus regionuose. Taigi, saulės užteks visiems norintiems!

Noriu sužinoti daugiau

Susisiekite ir mes padėsime priimti geriausią sprendimą elektrinei saulės parke!

Užpildykite laukelius ir mes susisieksime

Formoje esančių asmens duomenų tvarkymo tikslas – konsultacijų teikimas ir pasiūlymų dėl elektrinių saulės parkuose paslaugos rengimas. Šiuos asmens duomenis tvarkysime vadovaudamiesi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento ir „Elektrum Lietuva“, UAB privatumo politikos nuostatomis.

Vairāk sadaļu