Kas yra saulės baterija?

Saulės elektrinės baterija –  tai papildomas įrenginys namų ūkiams, turintiems įrengtą saulės elektrinę. Saulės baterija yra skirta saulės elektrinės pagamintam ir nepanaudotam elektros pertekliui kaupti. Įprastai saulės elektrinės momentiškai nepanaudota elektros energija yra perduodama pasaugojimui į elektros tinklus. Šiuo atveju saulės elektrinės sistema su baterija leistų padidinti energetinę nepriklausomybę, kadangi nepanaudotą elektros energiją galėtumėte kaupti saulės baterijoje, taip sumažindami atiduodamos elektros energijos kiekį į tinklą.

Naujiena – siūlome unikalius sprendimus visiems saulės energijos vartotojams!

 Šiuo metu svarstote papildomai įsigyti saulės baterijų įrangą, bet Jums saulės elektrinę sumontavo ne „Elektrum“, o kitas rangovas?

„Elektrum“, viena pirmoji iš įmonių Lietuvoje, siūlo Jums ir visiems saulės elektrinių savininkams saulės baterijų įrangą įsigyti be jokių rūpesčių – nepriklausomai nuo to, ar esate „Elektrum“ klientas, ar ne.

Kad „Elektrum“ komanda pasirūpintų sklandžiu įsigijimo ir montavimo procesu, svarbiausia, jog saulės elektrinės savininkas turėtų iki 10 kW galios „Huawei“ SUN2000-M1 modelio inverterį.

Kodėl verta rinktis saulės baterijas?

   

Saulės baterijos veikimo principas

Saulės elektrinė be baterijos sistemos momentiškai nepanaudotą elektros energiją nukreipia į ESO tinklus, kurioje energija yra „saugoma“ už papildomą mokestį.

Naudojant hibridinę saulės elektrinę su baterija, vartotojui už susigrąžinamą elektros energiją reikės mokėti mažiau. Kai gaminamos elektros energijos kiekis nukris, o vartojimo poreikis išaugs (pvz. tamsiuoju paros metu), pirmiausiai elektros energija bus atiduodama iš akumuliatoriaus, o jos pritrūkus –  bus imama iš tinklo.

Režimai, pagal kuriuos gali būti panaudotos saulės baterijos:

  • Full on-grid režimas. Pilnai susieta su elektros tinklu, bet baterija veikia kaip papildomas priedas, kuris padidina momentinį suvartojimą, kuris neperduodamas į tinklą ir už kurį nereikia mokėti pasaugojimo mokesčio.
  • On grid/Off grid hibridinis režimas. Veikia panašiu principu kaip ir pirmasis režimas, bet dingus elektrai iš elektros tinklo, įsijungia rezervinės tiekimo dėžutės režimas (reikalinga papildomai turėti rezervinę tiekimo dėžutė), kuris iš baterijų nukreipia vienfazę elektros energiją į svarbiausius elektros prietaisus.
  • Pure Off-grid režimas. Visiškai nuo tinklo atjungta sistema, kuri veikia tik su vienfaziais inverteriais, nereikalauja papildomos rezervinės tiekimo dėžutės.

Saulės elektrinė kartu su Huawei LUNA2000 kaupimo sprendimu!

Privalumai

 

  • Saugi ir patikima įranga, kuriai taikoma 10-ies metų garantija.
  • Itin lankstus sprendimas nuo 5 kWh iki 30 kWh.
  • Saulės elektrinės bei baterijos monitoringas ir stebėjimas vienoje  „FusionSolar“ sistemoje!
  • Ilgalaikis naudojimas net iki 25 metų.
  • Puikus dizainas!

Saulės baterija su rezervinio tiekimo dėžute

Papildomas pasirinkimas prie baterijos

„Huawei Back Up Box“

 

Tai dežutė, kurios dėka galima valdyti inverterio prijungtą/neprijungtą prie tinklo būseną. Esant tinklo trikdžiams inverteris persijungia į išjungtą nuo tinklo būseną ir tiekia susikaupusią elektros energiją  atsarginiu režimu. Kai tinklas atsistato, keitiklis prisijungia prie tinklo. 

Norite pasitarti su ekspertais dėl saulės baterijos?

Užpildykite laukelius ir mes susisieksime

Ar planuojama APVA parama saulės baterijoms?

Šiuo metu paraiškų teikimo etapas saulės elektrinių baterijų (elektros kaupiklių) įrengimui nėra paskelbtas. Naujienas apie paramą sekite čia.

 

Kas gali įsigyti saulės baterijas?

Siūlomą saulės baterijų įrangą gali įsigyti visi saulės elektrinių savininkai, nepriklausomai nuo to, ar esate „Elektrum“ klientas, ar ne. Svarbu, kad saulės elektrinės savininkas turėtų  „Huawei“ SUN2000-M1 modelio inverterį, kurio galia – iki 10 kW.

Nuo ko priklauso baterijos įsikrovimo laikas?

Baterijos įsikrovimo laikas priklauso nuo daug faktorių:

  • momentinio elektros energijos suvartojimo (kuo daugiau elektros energijos sunaudojama momentiškai, tuo mažiau lieka įkrauti baterijas ir atvirkščiai);
  • baterijos įkrovimo efektyvumo (efektyvumas skiriasi pagal tai, kiek įkrauta baterija, pavyzdžiui, likusius 10% pakrauti gali būti sunkiau ir efektyvumas bus mažesnis nei pakrauti bateriją nuo 50% iki 70%);
  • įtampos keitiklio nominalios galios;
  • saulės elektrinės nominalios galios, regiono, apšvitos, pastato orientacijos bei šlaito nuolydžio.

Ką svarbu žinoti prieš įsigyjant saulės bateriją su rezervinio tiekimo dėžute?

  • Rezervinio tiekimo dėžute gali tiekti maitinimą tik viena faze, todėl svarbu iš anksto nuspręsti, kuri apkrova jai yra būtinoji, kitaip tariant – kurie prietaisai turėtų veikti elektrai atsijungus nuo tinklo;
  • Bendra momentinė apkrova negali būti didesnė nei 3 kW (pvz.: virdulys – 1 kW, šaldytuvas – 0,6 kW);
  • Baterijos išsikrovimo trukmė priklausys nuo to, kiek intensyviai veiks šie įrenginiai.
Vairāk sadaļu