Kas yra saulės baterija?

Saulės elektrinės baterijos –  įrenginys, susidedantis iš elektrocheminių elementų, kuris skirtas elektros energijai kaupti. Įprastai saulės elektrinės momentiškai nepanaudota elektros energija yra perduodama pasaugojimui į elektros tinklus. Šiuo atveju saulės elektrinės sistema su baterija leistų padidinti energetinę nepriklausomybę, kadangi nepanaudotą elektros energiją galėtumėte kaupti saulės baterijoje, taip sumažindami atiduodamos elektros energijos kiekį į tinklą.

Saulės baterijos veikimo principas

Saulės elektrinė be baterijos sistemos momentiškai nepanaudotą elektros energiją nukreipia į ESO tinklus, kurioje energija yra „saugoma“ už papildomą mokestį.

Naudojant hibridinę saulės elektrinę su baterija, vartotojui už susigrąžinamą elektros energiją reikės mokėti mažiau. Kai gaminamos elektros energijos kiekis nukris, o vartojimo poreikis išaugs (pvz. tamsiuoju paros metu), pirmiausiai elektros energija bus atiduodama iš akumuliatoriaus, o jos pritrūkus –  bus imama iš tinklo.

Režimai, pagal kuriuos gali būti panaudotos saulės baterijos:

 • Full on-grid režimas. Pilnai susieta su elektros tinklu, bet baterija veikia kaip papildomas priedas, kuris padidina momentinį suvartojimą, kuris neperduodamas į tinklą ir už kurį nereikia mokėti pasaugojimo mokesčio.
 • On grid/Off grid hibridinis režimas. Veikia panašiu principu kaip ir pirmasis režimas, bet dingus elektrai iš elektros tinklo, įsijungia rezervinės tiekimo dėžutės režimas (reikalinga papildomai turėti rezervinę tiekimo dėžutė), kuris iš baterijų nukreipia vienfazę elektros energiją į svarbiausius elektros prietaisus.
 • Pure Off-grid režimas. Visiškai nuo tinklo atjungta sistema, kuri veikia tik su vienfaziais inverteriais, nereikalauja papildomos rezervinės tiekimo dėžutės.

Kodėl verta rinktis saulės baterijas?

   

Saulės elektrinė kartu su Huawei LUNA2000 kaupimo sprendimu!

Privalumai

 

 • Saugi ir patikima įranga, kuriai taikoma 10-ies metų garantija.
 • Itin lankstus sprendimas nuo 5 kWh iki 30 kWh.
 • Saulės elektrinės bei baterijos monitoringas ir stebėjimas vienoje  „FusionSolar“ sistemoje!
 • Ilgalaikis naudojimas net iki 25 metų.
 • Puikus dizainas!

Saulės baterija su rezervinio tiekimo dėžute

Papildomas pasirinkimas prie baterijos

„Huawei Back Up Box“

 

Tai dežutė, kurios dėka galima valdyti inverterio prijungtą/neprijungtą prie tinklo būseną. Esant tinklo trikdžiams inverteris persijungia į išjungtą nuo tinklo būseną ir tiekia susikaupusią elektros energiją  atsarginiu režimu. Kai tinklas atsistato, keitiklis prisijungia prie tinklo. 

Kas gali įsigyti saulės baterijas?

Siūlomą saulės baterijų įrangą gali įsigyti klientai, kurie jau yra įsirengę saulės elektrinę arba planuoja ją įsirengti kartu su „Elektrum“. „Huawei LUNA2000“ saulės baterija ir rezervinio tiekimo dežutė „Huawei Back Up Box“ yra suderinti su mūsų elektrinių įranga.

Kaip žinoti kokio dydžio saulės baterijos man reikia?

Jūsų būsimos baterijos dydis priklauso nuo to, kiek energijos Jums reikės savo buities prietaisams paleisti, kitaip tariant, koks yra Jūsų elektros energijos poreikis.

Kiekvienas buities prietaisas savo specifikacijose turi nurodytą elektros energijos sąnaudas per metus, todėl nesunkiai galime pasiskaičiuoti, kiek laiko galėtume palaikyti savo prietaiso veikimą nutrūkus elektros energijos tiekimui.

Pateikiame dar kelių buitinių prietaisų pavyzdžius:

Ar planuojama APVA parama saulės baterijoms?

Taip, APVA parama planuojama 2022 m. rugpjūčio mėnesį. Naujienas apie paramą sekite čia.

Nuo ko priklauso baterijos įsikrovimo laikas?

Baterijos įsikrovimo laikas priklauso nuo daug faktorių:

 • momentinio elektros energijos suvartojimo (kuo daugiau elektros energijos sunaudojama momentiškai, tuo mažiau lieka įkrauti baterijas ir atvirkščiai);
 • baterijos įkrovimo efektyvumo (efektyvumas skiriasi pagal tai, kiek įkrauta baterija, pavyzdžiui, likusius 10% pakrauti gali būti sunkiau ir efektyvumas bus mažesnis nei pakrauti bateriją nuo 50% iki 70%);
 • įtampos keitiklio nominalios galios;
 • saulės elektrinės nominalios galios, regiono, apšvitos, pastato orientacijos bei šlaito nuolydžio.

Norite pasitarti su ekspertais dėl saulės baterijos?

Užpildykite laukelius ir mes susisieksime

Vairāk sadaļu