Elektrum

Kas yra saulės baterija?

Saulės elektrinės baterija – tai papildomas įrenginys namų ūkiams, turintiems įrengtą saulės elektrinę. Saulės baterija yra skirta saulės elektrinės pagamintam ir nepanaudotam elektros pertekliui kaupti. Įprastai saulės elektrinės momentiškai nepanaudota elektros energija yra perduodama pasaugojimui į elektros tinklus. Šiuo atveju saulės elektrinės sistema su baterija leistų padidinti energetinę nepriklausomybę, kadangi nepanaudotą elektros energiją galėtumėte kaupti saulės baterijoje, taip sumažindami atiduodamos elektros energijos kiekį į tinklą.

Kodėl verta rinktis saulės baterijas?

   

Saulės baterijos veikimo principas

Saulės elektrinė be baterijos sistemos momentiškai nepanaudotą elektros energiją nukreipia į ESO tinklus, kurioje energija yra „saugoma“ už papildomą mokestį.

Naudojant hibridinę saulės elektrinę su baterija, vartotojui už susigrąžinamą elektros energiją reikės mokėti mažiau. Kai gaminamos elektros energijos kiekis nukris, o vartojimo poreikis išaugs (pvz. tamsiuoju paros metu), pirmiausiai elektros energija bus atiduodama iš akumuliatoriaus, o jos pritrūkus –  bus imama iš tinklo.

Režimai, pagal kuriuos gali būti panaudotos saulės baterijos:

  • Full on-grid režimas. Pilnai susieta su elektros tinklu, bet baterija veikia kaip papildomas priedas, kuris padidina momentinį suvartojimą, kuris neperduodamas į tinklą ir už kurį nereikia mokėti pasaugojimo mokesčio.
  • On grid/Off grid hibridinis režimas. Veikia panašiu principu kaip ir pirmasis režimas, bet dingus elektrai iš elektros tinklo, įsijungia rezervinės tiekimo dėžutės režimas (reikalinga papildomai turėti rezervinę tiekimo dėžutė), kuris iš baterijų nukreipia vienfazę elektros energiją į svarbiausius elektros prietaisus.
  • Pure Off-grid režimas. Visiškai nuo tinklo atjungta sistema, kuri veikia tik su vienfaziais inverteriais, nereikalauja papildomos rezervinės tiekimo dėžutės.

Ar planuojama APVA parama saulės baterijoms?

Naujienas apie paramą sekite čia.

 

Nuo ko priklauso baterijos įsikrovimo laikas?

Baterijos įsikrovimo laikas priklauso nuo daug faktorių:

  • momentinio elektros energijos suvartojimo (kuo daugiau elektros energijos sunaudojama momentiškai, tuo mažiau lieka įkrauti baterijas ir atvirkščiai);
  • baterijos įkrovimo efektyvumo (efektyvumas skiriasi pagal tai, kiek įkrauta baterija, pavyzdžiui, likusius 10% pakrauti gali būti sunkiau ir efektyvumas bus mažesnis nei pakrauti bateriją nuo 50% iki 70%);
  • įtampos keitiklio nominalios galios;
  • saulės elektrinės nominalios galios, regiono, apšvitos, pastato orientacijos bei šlaito nuolydžio.

Ką svarbu žinoti prieš įsigyjant saulės bateriją su rezervinio tiekimo dėžute?

  • Rezervinio tiekimo dėžute gali tiekti maitinimą tik viena faze, todėl svarbu iš anksto nuspręsti, kuri apkrova jai yra būtinoji, kitaip tariant – kurie prietaisai turėtų veikti elektrai atsijungus nuo tinklo;
  • Bendra momentinė apkrova negali būti didesnė nei 3 kW (pvz.: virdulys – 1 kW, šaldytuvas – 0,6 kW);
  • Baterijos išsikrovimo trukmė priklausys nuo to, kiek intensyviai veiks šie įrenginiai.
Vairāk sadaļu