Įsitikinkite, ar saulės elektrinė – Jums

Norite pasitarti su ekspertais dėl saulės elektrinės?

Užpildykite laukelius ir mes susisieksime

Formoje esančių asmens duomenų tvarkymo tikslas – konsultacijų teikimas ir pasiūlymų dėl saulės elektrinių paslaugos rengimas. Šiuos asmens duomenis tvarkysime vadovaudamiesi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento ir „Elektrum Lietuva“, UAB privatumo politikos nuostatomis.

Nežinote nuo ko pradėti?

Atsisiųskite išsamų elektrinės įrengimo gidą

Dalinamės mūsų ekspertų paruoštu saulės elektrinės įrengimo gidu, kuriame rasite praktinius patarimus, į ką atkreipti dėmesį prieš įsirengiant elektrinę.

 

 

Atsisiųsti gidą

Viskas apie saulės elektrines iš saulės ekspertų lūpų!

Atsakymai į visus pagrindinius klausimus

Esame ilgametę patirtį sukaupę savo srities profesionalai. Suprantame, kad svarstant apie saulės elektrinės įsigijimą gali kilti ne vienas klausimas. Kartu surasime visus atsakymus!

Noriu sužinoti daugiau

Per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė?

Yra ne vienas veiksnys, darantis įtaką laikotarpiui, per kurį atsiperka įrengta saulės elektrinė:

 • Jūsų dabartinė mokama elektros kaina ir išlaidos už elektrą;
 • ESO mokesčiai;
 • planuojamas sugeneruoti elektros energijos kiekis, kuris priklauso nuo stogo ypatybių;
 • momentinis elektros vartojimas;
 • projekto kaina;
 • Aplinkos Projektų Valdymo Agentūros (APVA) parama.

Vis dėlto, paprastai saulės jėgainės atsiperka per 5-6 metus, tačiau pasinaudojus valstybės parama šis laikotarpis ženkliai trumpėja iki vidutiniškai 3-4 metų.

Saulės jėgainės kaina. Iš ko ji susideda?

Į saulės elektrinės kainą įeina ne vienas komponentas. Dalinamės, kas būtent sudaro šią investiciją:

 • modulių kaina;
 • inverterio (įtampos keitiklio) kaina;
 • montavimo, konstrukcijų ir kitų medžiagų kaina;
 • įrengimo darbų kaina;
 • sandėliavimo, atvežimo, pristatymo kaina;
 • garantija bei papildomos paslaugos.

Ką būtina žinoti apie paramą saulės elektrinėms fiziniams asmenims?

Tikriausiai girdėjote apie APVA paramą saulės elektrinėms. O jeigu ir ne, dalinamės informacija, kuri pravers kiekvienam svarstančiam apie saulės jėgainės įsigijimą:

 • APVA finansavimas yra skiriamas  fiziniam asmeniui nuosavybės teise valdančiam elektros vartojimo objektą ir bet kokiais teisėtais pagrindais elektrinės įrengimo objektą;
 • parama skiriama ne daugiau nei 10 kW galingumo saulės elektrinėms. Jeigu elektrinė galingesnė, parama suteikiama tik už 10 kW;
 • parama suteikiama ir norintiems pasididinti esamos elektrinės galią iki 10 kW. Paramos dydis įsirengus tik saulės modulius yra 242,92 Eur už 1 kW.

Daugiau informacijos: APVA parama saulės elektrinėms

Saulės elektrinės pagal galingumą 

Saulės elektrinės galingumas turėtų atitikti namų ūkyje suvartojamos elektros energijos kiekį. Įsirengus pernelyg mažo galingumo jėgainę, elektros energiją reikės papildomai pirkti iš energijos tiekėjo. Pasirinkus pernelyg galingą elektrinę, bus nuolatos gaminamas didžiulis elektros energijos perviršis, tad į švarią energiją investuoti pinigai atsipirks žymiai lėčiau.

Itin patogus būdas įsivertinti, kokia saulės elektrinė Jums – „Elektrum“ skaičiuoklė.

Kaip veikia saulės elektrinės?

Veikimo principas

Nors pats saulės elektrinės veikimo principas gali atrodyti gana sudėtingas, pakanka žinoti, kad saulės jėgainė konvertuoja ją pasiekiančius šviesos fotonus į elektronus, taip sukurdama elektros srovę. Svarbu suprasti, kad saulės elektrinė veikia ne tik saulėtu metu, bet ir debesuotu.

Saulės elektrinėje pagaminta elektra gali būti sunaudojama  iš karto Jūsų buitinių prietaisų (tai vadinama momentiniu suvartojimu) ir nemokamai, o jos perteklius yra perduodamas į elektros tinklą. Prireikus elektros jėgainei neveikiant (pavyzdžiui vėlai vakare), sukaupta elektra yra atsiimama iš elektros tinklo.

Vairāk sadaļu