Žalioji energija
Švari, įperkama ir saugiai tiekiama energija
Pasirinkdami elektros energiją vartoti iš atsinaujinančių ir ekologiškų šaltinių, prisidedate prie švaresnės aplinkos kūrimo.
Žalioji elektros energija yra gaunama iš atsinaujinančių ir ekologiškų šaltinių: saulės, vėjo ir vandens.
Ši energija mažiau teršia gamtą ir orą. Taip pat tai puikus būdas tausoti gyventojų ir gyvūnų sveikatą.
Dažniausiai pasitaikančios žaliosios energijos šaltinių formos: saulės ir vėjo energija, hidroenergija, geoterminė energija, biomasė ir biokuras.
Pasirinkę atsinaujinančių energijos šaltinių vartojimą, padedate sumažinti priklausomybę nuo neatsinaujinančių išteklių, tokiu būdu puoselėjant aplinkos, oro ir žmonių bei gyvūnų sveikatos teigiamus pokyčius.
„Elektrum“ siūlo pasinaudoti galimybe prisidėti prie aplinkos gerinimo procesų įsigijus saulės parko dalį.
Saulės parkai
„Elektrum Lietuva“, priklausydama „Latvenergo“ grupei, didžiausiai žaliosios energijos gamintojai Baltijos šalyse, didžiuojasi Grupės lyderyste tvarios energijos gamyboje – net 70 proc. elektros energijos 2022 m. išgauta gamtai draugišku būdu.
Šis rodiklis įkvepia mus sparčiai plėtoti žaliosios energijos gamybos pajėgumus Lietuvoje ir kurti sprendimus, kurie leidžia gyventojams ir įmonėms siekti energetinio tvarumo ir efektyvumo tikslų.
„Elektrum Lietuva“ jau sėkmingai įgyvendino penkis saulės parkų projektus (16.6 MW galios), kuriais džiaugiasi daugiau nei 2 200 saulės bendruomenės narių.
Dar viename bendrovės saulės parke (13 MW galios) žaliosios energijos gamyba klientams startuos 2023 m.
Superkame žaliąją energiją ir iš vietos gamintojų (daugiausia vėjo) – iš viso per 2023 metus planuojame supirkti 400 GWh žalios elektros energijos iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Tai sudaro 117 MW galią.
Vystymo stadijoje – dar daugiau saulės parkų projektų ne tik klientams, bet ir nuosaviems „Elektrum“ žaliosios elektros gamybos pajėgumams didinti!
2024 m. startuojančių saulės parkų galia – net 63.9 MW.
FAKTAS – Lietuvoje mažiausiai efektyvus laikotarpis - lapkričio-vasario mėn., bet per kitus 8 mėn., norint pasigaminti užtektinai elektos visiems metams, saulės spindulių tikrai pakanka.
FAKTAS – žalioji elektra keliauja tais pačiais tinklais, kurie skirti elektros energijos tiekimui, todėl atskira infrastruktūra nėra reikalinga.
FAKTAS – įvykus saulės elektrinių pokyčiams, pirmiausiai atpigo elektrinių įranga, o greitesniam atsipirkimui įtakos taip pat turi ir aukšta elektros kaina. Saulės elektrinės atsiperkamumas priklauso nuo elektros energijos kainos - kuo ji didesnė, tuo elektrinė greičiau atsipirks.
FAKTAS – saulės moduliai yra statomi itin palankiu kampu, tad juos efektyviai nuplauna lietus ar sniegas. Be to, vidinis saulės elektrinių proceso principas yra susijęs su išskiriama šiluma, kuri padeda nuplauti saulės modulių paviršius.
FAKTAS – žaibo išlydžiui svarbus objekto aukštis ir tai, ar toje vietoje yra susikaupęs elektringųjų dalelių kiekis ore ir žemėje. Saulės elektrinės montuojamos lygiagrečiai pastato stogui arba prie žemės, o saulės moduliai nekuria elektringųjų dalelių.
FAKTAS – saulės elektrinės generuoja išmetamus teršalus, tačiau jų kiekiai yra labai nedideli.