Elektrum

Kas yra žalioji energija?

5 žaliosios energijos šaltiniai

 • Saulės energija. Su šiuo būdu atsinaujinanti energija gaminama naudojant įrenginius, kurie fiksuoja saulės šviesą ir paverčia ją elektra. Saulės energija gali būti naudojama daugeliu atveju: pastatams šildyti ir karštam vandeniui ruošti, taip pat maisto ruošimui ir apšvietimui.
 • Vėjo energija. Vėjo energijos veikimo principas labai paprastas - elektros energija išgaunama oro masių judėjimo srautų pagalba.
 • Hidroenergija. Ši žaliosios energijos rūšis energijai išgauti naudoja vandens tėkmę, kuri skverbiasi per tam tikras įrangas.
 • Geoterminė energija. Geoterminės energijos veikimo principas yra susijęs su žemės pluta, kurioje kaupiama šiluminė energija.
 • Bioenergija. Didžioji dalis biomasės pagaminamos energijos sudaro šiluma, gaunama deginant medieną, šiaudus, energetinius augalus, durpes, skiedras, komunalines ir kitas degiąsias atliekas. Svarbu nepamiršti, kad biomasė yra ekologiškai švarus kuras.

„Elektrum“ atsinaujinančios energetikos produktų pasirinkimas

„Elektrum“ siūlo pasinaudoti galimybe prisidėti prie aplinkos gerinimo procesų įsigijus saulės parko dalį.

 • Saulės parkai

  Neturint galimybės arba nenorint įsirengti saulės elektrinės namuose.

  Pagaminta elektros energija keliaus į elektros tinklą.

  Mėnesio pabaigoje gausite mažesnes sąskaitas.

   

  Gauti pasiūlymą

Priklausome didžiausiems energijos gamintojams Baltijos šalyse!

„Elektrum Lietuva“, priklausydama „Latvenergo“ grupei, didžiausiai žaliosios energijos gamintojai Baltijos šalyse, didžiuojasi Grupės lyderyste tvarios energijos gamyboje – net 70 proc. elektros energijos 2022 m. išgauta gamtai draugišku būdu.

Šis rodiklis įkvepia mus sparčiai plėtoti žaliosios energijos gamybos pajėgumus Lietuvoje ir kurti sprendimus, kurie leidžia gyventojams ir įmonėms siekti energetinio tvarumo ir efektyvumo tikslų.

Šiandien didžiuojamės:

Įgyvendintais projektais

„Elektrum Lietuva“ jau sėkmingai  įgyvendino penkis saulės parkų projektus (16.6 MW galios), kuriais džiaugiasi daugiau nei 2 200 saulės bendruomenės narių.

Projektais, kurie dar tik startuos

Dar viename bendrovės saulės parke (13 MW galios) žaliosios energijos gamyba klientams startuos 2023 m.

Žaliosios energijos supirkimo būdais

Superkame žaliąją energiją ir iš vietos gamintojų (daugiausia vėjo) – iš viso per 2023 metus planuojame supirkti 400 GWh žalios elektros energijos iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Tai sudaro 117 MW galią.

Galėdami didinti elektros pajėgumus

Vystymo stadijoje – dar daugiau saulės parkų projektų ne tik klientams, bet ir nuosaviems „Elektrum“ žaliosios elektros gamybos pajėgumams didinti!

Dideliais ateities planais

2024 m. startuojančių saulės parkų galia – net 63.9 MW.

Saulės elektrinės ir žalioji energija: mitai prieš faktus

MITAS – šaltuoju laikotarpiu saulės elektrinės negamins energijos

FAKTAS – Lietuvoje mažiausiai efektyvus laikotarpis - lapkričio-vasario mėn., bet per kitus 8 mėn., norint pasigaminti užtektinai elektos visiems metams, saulės spindulių tikrai pakanka.

MITAS – žaliąjai energijai tiekti reikalingi atskiri elektros tinklai

FAKTAS – žalioji elektra keliauja tais pačiais tinklais, kurie skirti elektros energijos tiekimui, todėl atskira infrastruktūra nėra reikalinga.

MITAS – saulės elektrinės neatsiperka

FAKTAS – įvykus saulės elektrinių pokyčiams, pirmiausiai atpigo elektrinių įranga, o greitesniam atsipirkimui įtakos taip pat turi ir aukšta elektros kaina. Saulės elektrinės atsiperkamumas priklauso nuo elektros energijos kainos - kuo ji didesnė, tuo elektrinė greičiau atsipirks.

MITAS – saulės elektrines sudėtinga prižiūrėti

FAKTAS – saulės moduliai yra statomi itin palankiu kampu, tad juos efektyviai nuplauna lietus ar sniegas. Be to, vidinis saulės elektrinių proceso principas yra susijęs su išskiriama šiluma, kuri padeda nuplauti saulės modulių paviršius.

MITAS – saulės elektrinės gali tapti žaibo iškrovos objektu

FAKTAS – žaibo išlydžiui svarbus objekto aukštis ir tai, ar toje vietoje yra susikaupęs elektringųjų dalelių kiekis ore ir žemėje. Saulės elektrinės montuojamos lygiagrečiai pastato stogui arba prie žemės, o saulės moduliai nekuria elektringųjų dalelių.

MITAS – didinama aplinkos tarša

FAKTAS – saulės elektrinės generuoja išmetamus teršalus, tačiau jų kiekiai yra labai nedideli.

Vairāk sadaļu