Valstybės parama šilumos siurbliams

LEA kompensacija

Ar žinote apie galimybę gauti kompensaciją už seno šildymo katilo keitimą moderniu įrenginiu, kuris naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius? Valstybinė organizacija – LEA (VšĮ „Lietuvos energetikos agentūra“) siūlo galimybę gauti kompensaciją, jeigu seną, taršų, kietą arba iškastinį kurą deginantį katilą, savo namuose ar nekilnojamame turte nuspręstumėte pakeisti moderniu šilumos siurbliu oras-vanduo.

Gauti pasiūlymą

  Sumažinkite priklausomybę nuo taršaus šildymo!

Periodiškai skelbiami paramos etapai sukuria galimybę daugybei namų ūkių sumažinti priklausomybę nuo nepatogaus ir varginančio šildymo kietu arba iškastiniu kuru. Įsirengę modernų, atsinaujinančią energiją naudojantį šilumos siurblį namų ūkiai ne tik gali džiaugtis efektyvesniu mikroklimato valdymu, tačiau ir prisidėti prie bendro taršos mažinimo aplinkoje.

Paramos gavėjams galime pasiūlyti spartų ir profesionalų šilumos siurblių montavimą, individualizuotus techninius sprendimus, kitas paslaugas.

Stebėkite informaciją LEA ir „Elektrum“ interneto svetainėse, kad sužinotumėte naujienas apie paramos gavimą ir paraiškų teikimą!

Namų ūkis (gyventojas) nuo 2023-07-26 jau gali keisti neefektyvų ir taršų katilą į efektyvesnį šilumos gamybos įrenginį dar iki LEA kvietimo paskelbimo teikti paraiškas, bet tik gerai susipažinęs su projektų finansavimo sąlygomis ir įsivertinęs galimas rizikas.

Kokį šilumos siurblį galite įsirengti su parama?

LEA parama fiziniams vartotojams leidžia įsirengti itin efektyvius šilumos siurblius. Kadangi parama yra orientuota į neefektyvių ir taršių šildymo sprendimų keitimą į modernius ir mažataršius, pagrindinis kriterijus, keliamas su parama perkamiems šilumos siurbliams yra jų našumo koeficientas – COP.

Jeigu pateikėte paraišką paramai gauti, galėsite įsirengti oras-vanduo bei kitus, aukšto efektyvumo, aplinkai draugiškus šildymo sprendimus, kurių COP yra aukštesnis nei 3,0, jeigu tai yra sistemos oras-vanduo siurbliai.

„Elektrum“ jums siūlo skirtingiems poreikiams pritaikytus oras-vanduo ir oras-oras šilumos siurblius.

Ką daryti gavus LEA paramą šilumos siurbliui?

Kreipkitės į mus

Jeigu gavote teigiamą LEA atsakymą dėl kompensacinės paramos gavimo – sveikiname! Nuoširdžiai tikime, kad priėmėte teisingą sprendimą ir savo namų mikroklimatą dabar valdysite ne tik ekonomiškiau, tačiau ir tvariau. Po to, kai gavote patvirtinimą dėl paramos gavimo – turite 9 mėnesius (nuo patvirtinimo datos) visų darbų atlikimui. Lengviausia pagal šį grafiką spėti, jeigu iš karto susisieksite su „Elektrum“ pardavimų vadybininkais ir rangos specialistais.

Gauti pasiūlymą

Lydėsime viso proceso metu

Individualios konsultacijos metu skirsime Jums maksimalų dėmesį. Skambučio, susirašinėjimų ar fizinės konsultacijos metu aptarsime visas galimybes, rasime sprendimus, atrinksime efektyviausią įrangą bei suderinsime montavimo darbus!

Šilumos siurblio įrengimo procesas

Jeigu jus domina LEA kompensacinė parama šilumos siurbliui įsigyti ir įsirengti, nesukite galvos dėl sudėtingų įrengimo ir paruošimo naudojimui, darbų. Viskuo pasirūpinti gali „Elektrum“ komanda!

Įsigykite šilumos siurblį išsimokėtinai

Galimybė mokėti dalimis

Mūsų partneriai „InBank“ jums galės pateikti kuo patrauklesnį pasiūlymą. Užuot visą sumą mokėdami iš karto, galite pasirinkti mokėti dalimis, kas mėnesį ir įrangą gauti kone iš karto, o finansinius įsipareigojimus išdėlioti per jums tinkamą laikotarpį. „InBank“ tikslingai įvertina visas klientų pajamas, nebūtinai tik pagal darbo sutartį gaunamą atlyginimą. Tiek pagal individualią veiklą dirbantiems arba kito tipo pajamas gaunantiems asmenims galima gauti finansavimą!

Gauti pasiūlymą

Pirkti šilumos siurblį išsimokėtinai verta ir dėl daugybės kitų privalumų!

 • labai greitas, beveik momentinis mokumo ir paraiškos įvertinimas;
 • jokio vargo su popieriniais dokumentais – sutartį galėsite pasirašyti internetu;
 • pakanka tik kreiptis į „Elektrum“ ir mes padėsime jums pasirinkti bei atliksime visus sudėtingus formalumus;
 • nereikalingas didelis pradinis įnašas ar turto įkeitimas.

Šilumos siurblių produktą įsigykite su „Inbank“!

Preliminarios mėnesio įmokos

Įmokos apskaičiuotos naudojantis prielaida, kad paskola imama 72 mėn. laikotarpiui.
Pavyzdžiui, skolinantis 5000 eurų, kai sutartis sudaroma 36 mėn. terminui, metinė palūkanų norma – 8,0 %, sutarties sudarymo mokestis – 1,0 %, mėnesio sutarties mokestis – 0 %, BVKKMN – 8,68 %, bendra mokėtina suma – 5696,28 euro, mėnesio įmoka – 158,23 euro. Naudodamiesi finansavimo paslaugomis, Jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Prieš priimdami sprendimą dėl paskolos ir jos dydžio, atidžiai įvertinkite savo finansines galimybes.

Gauti pasiūlymą

Pasitarkite su specialistais

Suprantame, kad priimant rimtą sprendimą, reikia kuo daugiau informacijos ir patikimo partnerio. Mūsų klientų aptarnavimo specialistai yra pasiruošę:

 • patarti iškilusiais klausimais dėl paramos gavimo, rangos darbų ir kitų „Elektrum“ paslaugų;
 • parekomenduoti tinkamiausius šilumos sprendimus jūsų būstui;
 • padėti gauti lanksčias sąlygas pirkti šilumos siurblį išsimokėtinai.

Nedvejokite ir užpildykite užklausos formą arba susisiekite interneto puslapyje nurodytais kontaktais jau dabar!

Kas gali pretenduoti paramai neefektyvių katilų keitimui?

 • Namų ūkiai, kurie neprijungti prie CŠT sistemos.
 • Fizinis asmuo, Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise valdantis nekilnojamojo turto objektą, kuriame siekia pakeisti neefektyvų biomasę naudojantį katilą arba iškastinį kurą naudojantį katilą į efektyvesnes, AEI naudojančias šilumos gamybos technologijas. 

Ką turi daryti fizinis asmuo, norintis gauti paramą šilumos siurbliui?

Jeigu jums kyla klausimų – visada galite kreiptis į mūsų klientų aptarnavimo skyrių. Patyrę ir profesionalūs specialistai padės pasiruošti procesui ir atsakys į kilusius klausimus.

Ką reikia pateikti su LEA paraiška?

Užpildoma elektroninė paraiškos forma (nuoroda bus pateikta nuo kvietimo paskelbimo pradžios LEA interneto svetainėje) ir pateikiami:

 • JP projekto pareiškėjo nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto, kuriame siekia pakeisti neefektyvų biomasę naudojantį katilą arba iškastinį kurą naudojantį katilą į efektyvesnes, AEI naudojančias šilumos gamybos technologijas, objekto unikalų numerį.
 • Jeigu nekilnojamojo turto objekte, kuriame įgyvendinama JP projekto veikla, yra registruota juridinio asmens arba fizinio asmens vykdoma ūkinė veikla, tuomet su paraiška pateikiama „Viena įmonė“ deklaracija.

LEA turės teisę iš JP projekto pareiškėjo paprašyti pateikti keičiamo katilo fotonuotrauką ir (ar) kitus vertinimui reikalingus papildomus dokumentus (detalus papildomų dokumentų sąrašas bus pateiktas kvietimo teikti paraiškas dokumentuose).

Kaip atrenkamos LEA paraiškos?

Paraiškos atrenkamos tęstinės atrankos būdu, t. y. po kvietimo paskelbimo dienos paraiškos bus priimamos, įvertinamos ir  patvirtinamos arba atmetamos, jeigu neatitiks visų keliamų reikalavimų, nurodytų Energetikos ministerijos patvirtintose projektų finansavimo sąlygose ir kvietime. Patvirtintoms paraiškoms bus skiriamas finansavimas iki pasibaigs šiai priemonei įgyvendinti numatyta skirti lėšų suma.

Kada galima pradėti įrengimo veiklas?

Nuo projektų finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo dienos (2023-07-26), t. y. namų ūkiui (gyventojui, kuris planuoja teikti paraišką)  PVM sąskaita faktūra ir (arba) pasirašytas naujo šilumos gamybos įrenginio įsigijimo ir (ar) montavimo / įrengimo perdavimo-priėmimo aktas turi būti ne ankstesnės kaip 2023-07-26 dienos datos.

Ar galiu gauti paramą, jeigu mano name ar bute yra registruotas verslo adresas?

Jeigu nurodytu adresu yra registruotas verslas, tai nėra kliūtis gauti paramą. Tačiau, jeigu namo ar buto savininkas yra juridinis asmuo, tuomet parama neteikiama. 

Kokios JP projektų remiamos veiklos?

1. Neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimas į efektyvesnes, AEI naudojančias šilumos gamybos technologijas, individualiuose namuose, neprijungtuose prie CŠT visoje Lietuvoje / Vidurio ir Vakarų Lietuvoje. Nefinansuojama, jeigu JP projekto pareiškėjas planuoja diegti naują biokuro katilą nekilnojamojo turto objekte, kuris yra registruotas vienoje iš 5 didžiausių miestų (Vilniaus miestas, Kauno miestas, Klaipėdos miestas, Šiaulių miestas, Panevėžio miestas) centralizuoto aprūpinimo šiluma zonoje, patvirtintoje savivaldybių šilumos ūkio specialiuosiuose planuose, kituose teisės aktuose arba lygiavertėse informacinėse sistemose. Finansavimas bus skiriamas tik šilumos siurbliams.

Neefektyviai biomasę naudojantis katilas – šilumos gamybos įrenginys, tiekiantis šilumą į vandens pagrindu veikiančią būsto šildymo sistemą, kad vienoje arba keliose uždarose erdvėse būtų pasiektas ir išlaikomas reikiamas patalpos temperatūros lygis bei sumontuotas būste.

2. Iškastinį kurą naudojančių katilų keitimas į efektyvesnes, AEI naudojančias šilumos gamybos technologijas, individualiuose namuose, neprijungtuose prie CŠT visoje Lietuvoje / Vidurio ir Vakarų Lietuvoje.

Iškastinį kurą šilumos gamybai naudojantis šilumos gamybos įrenginys – šilumos gamybai iškastinį kurą naudojantis įrenginys, tiekiantis šilumą į vandens pagrindu veikiančią būsto šildymo sistemą, kad vienoje arba keliose uždarose erdvėse būtų pasiektas ir išlaikomas reikiamas patalpos temperatūros lygis bei sumontuotas būste.

Kokie papildomi reikalavimai atsiranda norintiems pirkti išsimokėtinai?

Perkant išsimokėtinai gali reikėti pateikti papildomus, mokumą ir pajamas įrodyti galinčius dokumentus. Visi kiti etapai ir procesai vyksta taip pat, kaip perkant įrangą įprastu būdu.

Kokie įsipareigojimai įgyvendinus projektą?

Pagal Energetikos ministerijos patvirtintas projektų finansavimo sąlygas, JP projekto vykdytojas turės užtikrinti investicijų tęstinumą 5 metus po projekto finansavimo pabaigos (be atsakingos institucijos sutikimo negali perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti intelektinių ar daiktinių teisių į turtą, kuriam įsigyti ar sukurti skiriamos projekto finansavimo lėšos).

Gaukite detalų pasiūlymą šildymo ir vėsinimo sprendimams

Vairāk sadaļu