Valstybės parama šilumos siurbliams

APVA kompensacija

Ar žinote apie galimybę gauti kompensaciją už seno šildymo katilo keitimą moderniu įrenginiu, kuris naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius? Valstybinė organizacija – APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra) siūlo galimybę gauti kompensaciją, jeigu seną, taršų, kietą arba iškastinį kurą deginantį katilą, savo namuose ar nekilnojamame turte nuspręstumėte pakeisti moderniu šilumos siurbliu oras-oras arba oras-vanduo.

Gauti pasiūlymą

  Sumažinkite priklausomybę nuo taršaus šildymo!

Periodiškai skelbiami paramos etapai sukuria galimybę daugybei namų ūkių sumažinti priklausomybę nuo nepatogaus ir varginančio šildymo kietu arba iškastiniu kuru. Įsirengę modernų, atsinaujinančią energiją naudojantį šilumos siurblį namų ūkiai ne tik gali džiaugtis efektyvesniu mikroklimato valdymu, tačiau ir prisidėti prie bendro taršos mažinimo aplinkoje.

Paramos gavėjams galime pasiūlyti spartų ir profesionalų šilumos siurblių montavimą, individualizuotus techninius sprendimus, kitas paslaugas.

Stebėkite informaciją APVA ir „Elektrum“ interneto svetainėse, kad sužinotumėte naujienas apie paramos gavimą ir paraiškų teikimą!

Šiuo metu APVA paramos teikimo etapas neefektyvių katilų keitimui yra baigtas.

Kokį šilumos siurblį galite įsirengti su parama?

APVA parama fiziniams vartotojams leidžia įsirengti itin efektyvius šilumos siurblius. Kadangi parama yra orientuota į neefektyvių ir taršių šildymo sprendimų keitimą į modernius ir mažataršius, pagrindinis kriterijus, keliamas su parama perkamiems šilumos siurbliams yra jų našumo koeficientas – COP.

Jeigu pateikėte paraišką paramai gauti, galėsite įsirengti oras-oras, oras-vanduo bei kitus, aukšto efektyvumo, aplinkai draugiškus šildymo sprendimus, kurių COP yra aukštesnis nei 3,0, jeigu tai yra sistema oras-vanduo arba aukštesnis nei 3,5, jeigu pasirinkote oras-oras ar kitus šilumos siurblius.

„Elektrum“ jums siūlo skirtingiems poreikiams pritaikytus oras-vanduo ir oras-oras šilumos siurblius.

Ką daryti gavus APVA paramą šilumos siurbliui?

Kreipkitės į mus

Jeigu gavote teigiamą APVA atsakymą dėl kompensacinės paramos gavimo – sveikiname! Nuoširdžiai tikime, kad priėmėte teisingą sprendimą ir savo namų mikroklimatą dabar valdysite ne tik ekonomiškiau, tačiau ir tvariau. Po to, kai gavote patvirtinimą dėl paramos gavimo – turite 9 mėnesius (nuo patvirtinimo datos) visų darbų atlikimui. Lengviausia pagal šį grafiką spėti, jeigu iš karto susisieksite su „Elektrum“ pardavimų vadybininkais ir rangos specialistais.

Gauti pasiūlymą

Lydėsime viso proceso metu

Individualios konsultacijos metu skirsime Jums maksimalų dėmesį. Skambučio, susirašinėjimų ar fizinės konsultacijos metu aptarsime visas galimybes, rasime sprendimus, atrinksime efektyviausią įrangą bei suderinsime montavimo darbus!

Šilumos siurblio įrengimo procesas

Jeigu jus domina APVA kompensacinė parama šilumos siurbliui įsigyti ir įsirengti, nesukite galvos dėl sudėtingų įrengimo ir paruošimo naudojimui, darbų. Viskuo pasirūpinti gali „Elektrum“ komanda!

Įsigykite šilumos siurblį išsimokėtinai

Galimybė mokėti dalimis

Mūsų partneriai „InBank“ jums galės pateikti kuo patrauklesnį pasiūlymą. Užuot visą sumą mokėdami iš karto, galite pasirinkti mokėti dalimis, kas mėnesį ir įrangą gauti kone iš karto, o finansinius įsipareigojimus išdėlioti per jums tinkamą laikotarpį. „InBank“ tikslingai įvertina visas klientų pajamas, nebūtinai tik pagal darbo sutartį gaunamą atlyginimą. Tiek pagal individualią veiklą dirbantiems arba kito tipo pajamas gaunantiems asmenims galima gauti finansavimą!

Gauti pasiūlymą

Pirkti šilumos siurblį išsimokėtinai verta ir dėl daugybės kitų privalumų!

 • labai greitas, beveik momentinis mokumo ir paraiškos įvertinimas;
 • jokio vargo su popieriniais dokumentais – sutartį galėsite pasirašyti internetu;
 • pakanka tik kreiptis į „Elektrum“ ir mes padėsime jums pasirinkti bei atliksime visus sudėtingus formalumus;
 • nereikalingas didelis pradinis įnašas ar turto įkeitimas.

Šilumos siurblių produktą įsigykite su „Inbank“!

Preliminarios mėnesio įmokos

Įmokos apskaičiuotos naudojantis prielaida, kad paskola imama 72 mėn. laikotarpiui.
Pavyzdžiui, skolinantis 5000 eurų, kai sutartis sudaroma 36 mėn. terminui, metinė palūkanų norma – 8,0 %, sutarties sudarymo mokestis – 1,0 %, mėnesio sutarties mokestis – 0 %, BVKKMN – 8,68 %, bendra mokėtina suma – 5696,28 euro, mėnesio įmoka – 158,23 euro. Naudodamiesi finansavimo paslaugomis, Jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Prieš priimdami sprendimą dėl paskolos ir jos dydžio, atidžiai įvertinkite savo finansines galimybes.

Gauti pasiūlymą

Pasitarkite su specialistais

Suprantame, kad priimant rimtą sprendimą, reikia kuo daugiau informacijos ir patikimo partnerio. Mūsų klientų aptarnavimo specialistai yra pasiruošę:

 • patarti iškilusiais klausimais dėl paramos gavimo, rangos darbų ir kitų „Elektrum“ paslaugų;
 • parekomenduoti tinkamiausius šilumos sprendimus jūsų būstui;
 • padėti gauti lanksčias sąlygas pirkti šilumos siurblį išsimokėtinai.

Nedvejokite ir užpildykite užklausos formą arba susisiekite interneto puslapyje nurodytais kontaktais jau dabar!

Kokie reikalavimai fiziniams asmenims, norintiems gauti paramą?

Reikalavimai kiekviename paramos etape gali būti šiek tiek skirtingi. Elektrum komanda pasirūpins tuo, kad procesas būtų kuo sklandesnis, o pasirinkta įranga – maksimaliai naudinga.

Asmenims, norintiems gauti paramą šilumos siurbliams, reikia užpildyti paraišką APVA sistemoje. Susisiekite su rangovais ir suderinkite įrangos montavimo darbus. Parama teikiama kompensaciniu pavidalu, todėl ją gausite tik po to, kai darbai jau bus atlikti. Būtent tada, kai darbai jau – baigti, užpildykite prašymą kompensacijai gauti.

Kiti svarbiausi reikalavimai fiziniams asmenims, kurie nori gauti paramą:

 • Jums priklauso (jūsų vardu registruotas) butas ar namas, kuris turto registre yra ne mažiau nei 5 metus.
 • Keičiate neefektyvų katilą ar iškastiniu kuru šildančią sistemą.
 • Montuosite naują oras-oras ar oras-vanduo šilumos siurblį.
 • Pasirūpinsite senojo katilo utilizavimu.
 • Su parama įsigytos įrangos neparduoti/nenaudoti ūkinei, komercinei veiklai 5 metus nuo tos dienos, kada gausite kompensacinį mokėjimą (be APVA rašytinio sutikimo).

Ką turi daryti fizinis asmuo, norintis gauti paramą šilumos siurbliui?

Jeigu jums kyla klausimų – visada galite kreiptis į mūsų klientų aptarnavimo skyrių. Patyrę ir profesionalūs specialistai padės pasiruošti procesui ir atsakys į kilusius klausimus. Visą naudingą informaciją apie paraiškos pildymo procesą paramai gauti rasite ir išsamioje instrukcijoje.

Vadovaudamiesi šiuo gidu jūs galėsite greitai užpildyti paraišką, pateikti reikalingus duomenis ir sulaukti teigiamo atsakymo.

Kokius duomenis (be asmens rekvizitų) turi pateikti fizinis asmuo registracijos formoje?

Be asmens rekvizitų, pildant prašymą APVA paraiškai gauti, fiziniams asmenims dar reikia nurodyti:

 • unikalų NT objekto numerį (iš registro), kuriame keičiamas neefektyvus katilas;

- šią informaciją galite gauti iš Registrų Centro;

- didžioji dalis laukelių turėtų užsipildyti automatiškai, įvedus objekto numerį.

 • neefektyvaus katilo naudojamo kuro tipą;
 • planuojamo montuoti šilumos siurblio tipą (oras-oras, oras-vanduo ir kiti) bei jo COP (naudingumo koeficientą);
 • neefektyvaus katilo nuotraukas;
 • bendrasavininkių (jei yra) sutikimai.

Pagal kokius prioritetinius kriterijus bus vertinami projektai?

1. Pagal APVA pateikiamą dokumentaciją, yra 3 prioritetiniai atrankos kriterijai, kuriais vadovaujantis vertinami projektai.  

2. Prioritetas teikiamas tiems projektams, kuriuose iškastinį kurą naudojantys katilai ir krosnys keičiami į labiau energetiškai efektyvius įrenginius.

Pagal APVA, tai skaičiuojama taip – efektyvesniu laikomas tas įrenginys, kuris 1 kWh šilumos kiekio pagaminti naudoja mažiau pirminio kuro ar energijos, perskaičiuoto (-s) į energijos ekvivalentą (kgne);

3. Vertinimo etape 1 papildomą balą arba 2 papildomus balus gauna tie projektai, kuriuos pateikė fiziniai asmenys, norintys naują katilą sumontuoti teritorijose su nustatytu padidinta oro tarša. Didesnį balų skaičių gauna tie paraiškos tiekėjai, kurių vietovėje užterštumas KD10 dalelėmis viršija ribines normas miestuose.

Tik 1 balą pagal šį prioritetą gauna tie asmenys, kurių vietovė nepatenka į LR aplinkos ministro įsakyme D1-12 nurodytas padidintos aplinkos oro taršos zonas. Kitose Lietuvos vietovėse esantys objektai gauna 0 balų.

4. Pagal šildymo įrenginio eksploatacinių kaštų santykį su senuoju katilu. Trumpiau tariant, kuo mažiau efektyvų katilą keisite į kuo labiau efektyvią naują oras-oras ar oras-vanduo sistemą, tuo aukštesnį prioritetinį vertinimą gausite.

Ar galiu iš pradžių įsirengti šilumos siurblį, o tik po to užpildyti paramos prašymą?

Pirmiausiai reikia pateikti prašymą dėl paramos, užpildant registracijos formą.

Sulaukus teigiamo sprendimo, per nurodytą laiką (dažniausiai – 9 mėnesius), rasti rangovus, atlikti montavimo darbus ir įsirengti įrangą. Po to turite pasirūpinti tinkamu seno katilo utilizavimu.

Tik tada reikia pateikti prašymą kompensacijai gauti.

Ar galiu gauti paramą, jeigu mano name/bute yra registruotas verslo adresas?

Jeigu nurodytu adresu yra registruotas verslas, tai nėra kliūtis gauti paramą. Tačiau, jeigu namo/buto savininkas yra juridinis asmuo, tuomet parama neteikiama.  

Kokie reikalavimai diegiamai įrangai?

APVA nurodo 5 pagrindinius kriterijus dėl to, kokie įrenginiai ir technologijos finansuojama. Vienas iš jų apima biokuro katilų specifikacijas, o likę 4 – šilumos siurblių:

 1. Oras-oras šilumos siurbliams keliamas vienas reikalavimas. Jų SCOP (sezoninis naudingumo koeficientas) turi būti aukštesnis nei 3,5. Naudingumo koeficientas skaičiuojamas pagal EK reglamentą Nr. 626/2011.
 2. Oras-vanduo šilumos siurbliai turi turėti ne mažesnį nei 3,0, pagal EK reglamentą Nr. 813/2013 skaičiuojamą COP.
 3. Vanduo-vanduo, hidroterminiai šilumos siurbliai, privalo turėti ne mažesnį nei 3,5 COP. Jis skaičiuojamas pagal EK reglamentą Nr. 813/2013.
 4. Žemė-vanduo, geoterminiai šilumos siurbliai, privalo turėti ne mažesnį nei 3,5 COP. Jis skaičiuojamas pagal EK reglamentą Nr. 813/2013.

Maksimali finansavimo suma gali kisti, priklausomai nuo etapo.

Kokie papildomi reikalavimai atsiranda norintiems pirkti išsimokėtinai?

Perkant išsimokėtinai gali reikėti pateikti papildomus, mokumą ir pajamas įrodyti galinčius dokumentus. Visi kiti etapai ir procesai vyksta taip pat, kaip perkant įrangą įprastu būdu.

Ką darys APVA, gavusi registracijos formas?

Gavusi registracijos formas, APVA per 30 dienų nuo pateikimo datos turėtų paraišką išnagrinėti ir pateikti atsakymą.

Gaukite detalų pasiūlymą šilumos siurbliui

Vairāk sadaļu