Šilumos siurbliai oras-oras, dar vadinami tiesiog oro kondicionieriais, yra vienas populiariausių bei patogiausių mikroklimato valdymo sprendimų. Nors naudoti ir eksploatuoti šį įrenginį labai paprasta, jo įsigijimas bei įrengimas – laiko ir finansinės investicijos reikalaujantys procesai. Ypač, jeigu gyvenate bute, kondicionieriaus įrengimas gali kelti tam tikrų iššūkių. Norint išvengti teisinių nemalonumų ar kaimynų nepasitenkinimo, reikėtų pasiruošti įrengimui bei gauti tam reikiamus leidimus.
Būtent apie leidimus oro kondicionieriams, žingsnius prieš įsirengimą ir bendrą oro kondicionieriaus naudą verta žinoti daugiau prieš priimant sprendimą jį įsirengti.
Kodėl apskritai verta savo bute įsirengti kondicionierių?
Turbūt ir patys sugalvotumėte bent kelias priežastis, kodėl verta turėti oro kondicionierių – nesvarbu, ar jau turite jį, ar dar tik svajojate apie tokį sprendimą savo namuose. Iš tiesų priežasčių yra tikrai nemažai, pristatome 6 pagrindines.
Patogumas
Šilumos siurblys oras-oras yra labai patogus naudotojui. Jam nereikia kamino, kurį būtų poreikis valyti. Viskas valdoma pulteliu, nereikia ruoštis kuro, daryti valymo darbų ar turėti kito papildomo vargo. Vos keliais mygtukų paspaudimais galėsite keisti mikroklimatą patalpose.
Labai lengva priežiūra
Kitiems mikroklimato valdymo sprendimams reikia labai daug priežiūros, pavyzdžiui, malkiniam katilui reikia daug priežiūros. Oro kondicionieriui nėra tokių didelių reikalavimų dėl įrengimo (nebent bute gali reikėti leidimo iš bendrijos narių). Kondicionierius nesudaro atliekų.
Jūsų oro kondicionieriui reikės tik periodinio nešvarumų ir dulkių nuvalymo nuo išorinio bloko bei pagrindinių vidinių blokų filtrų praplovimo ar pakeitimo, priklausomai nuo modelio. Kai kada praverčia ir profesionali techninė apžiūra, tačiau pagrindinė profilaktika tikrai nėra sudėtinga.
Nauda ištisus metus
Oras-oras šilumos siurblys gali tiek vėsinti, tiek šildyti patalpas. Tai jam pavyksta padaryti dėl to, kad veikimo, arba kitaip darbo ratas, gali būti paleidžiamas abejomis kryptimis. Šildymo režimu, įrenginys iš lauke esančio oro šilumą perneša į vidų, o vėsinimo režimu – iš patalpoje esančio oro šiluma pernešama į lauką. Dėl to kondicionierius leis jaustis komfortiškai visus metus, nuo sausio iki gruodžio.
Aukštas energinis efektyvumas
„Elektrum Lietuva“ siūlomi oro kondicionieriai optimaliomis sąlygomis veikia su maždaug 4–5,1 sezoninio efektyvumo koeficientu (SCOP). Tai reiškia, kad panaudojęs vos 1 kW elektros energijos, optimaliomis sąlygomis, jūsų kondicionierius pašildys ar atvėsins orą su 4–5,1 kW šiluminės energijos. Palyginimui, elektrinis šildytuvas turėtų SCOP, kuris būtų lygus 1, tad pasiūlo vos 20–25 proc. kondicionieriaus suteikiamo efektyvumo.
Be to, šis šildymo ar vėsinimo sprendimas nekelia lokalios taršos. Taip jūs prisidedate prie žalesnės planetos ateities.
Galima įrengti ir po kondicionierių kiekviename kambaryje
Nors dažniausiai oras-oras sistemos yra skirtos atviroms erdvėms, kuriose nėra pertvarų, „Elektrum Lietuva“ gali pasiūlyti ir Multi Split įrenginius. Tai reiškia, kad vienas išorinis blokas galės perduoti šilumą ar ją pernešti į lauką net kelių įrenginių pagalba. Visi jie galėtų būti įrengti skirtinguose kambariuose bei veikti nepriklausomai.
Išmanus valdymas
Išmanus kondicionieriaus valdymas yra dar vienas didelis pliusas. Kondicionierių įmanoma valdyti su nuotolinio pultelio ar net išmaniosios programėlės pagalba.
Žingsniai prieš įsirengiant kondicionierių bute
Jeigu rimtai domitės tokiais privalumais ir galvojate kondicionierių įsirengti savo bute, viską reikėtų pradėti nuo techninių galimybių vertinimo. Susisiekite su „Elektrum Lietuva“, kad galėtume suderinti patogų laiką vizitui: apžiūrai bei techninių galimybių įvertinimui. Kiekvieno buto atvejis gali būti individualus ir išorinis blokas gali būti montuojamas ant stogo, balkone, terasoje arba ant išorinės fasado dalies.
Tais atvejais, kai įranga montuojama ant išorinės fasado dalies, ant stogo, bendroje terasoje ar balkone, reikalingas bendrasavininkių sutikimas. Kadangi šios namo dalys yra visų gyventojų bendra nuosavybė, turėsite surinkti parašus ar gauti sutikimus. Jų nereikia, jeigu oro kondicionieriaus montavimas atliekamas individualiame buto balkone, terasoje, nepatenkant į bendrasavininkių plotą.
Daugiau reikalavimų gali kelti nebent jūsų bendrija arba vystytojas (jeigu perkate būstą iš jo). Tačiau, jeigu būste jau gyvenate, tereikia tik bendrasavininkių sutikimo.
Ką daryti, jei negaunate reikiamų leidimų įsirengti kondicionieriui?
Gali būti, jog su kaimynais, bendraturčiais ar kitais bendrijos nariais bei namo gyventojais susitarti nepavyks. Nors tai pasitaiko retai, tačiau visada yra sprendimas. Jeigu leidžia techninės sąlygos, išorinį bloką galima statyti balkone arba jūsų terasoje. Tačiau tam turi būti tinkamos techninės galimybės. Jas įvertins „Elektrum Lietuva“ specialistai. Tokioje vietoje įrengtam kondicionieriui nereikia papildomų leidimų ar sutikimų, tad dažniausiai išeitį rasti įmanoma.