Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip galiu rezervuoti saulės parką?

Rezervuokite savo saulės parko dalį, sumokėdami 30% avansinį mokestį. Rezervuoti saulės parką galite užpildę šią formą.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip vyksta skolos išieškojimas?

Delsiant vykdyti savo įsipareigojimus daugiau kaip 30 dienų, „Elektrum Lietuva“ teikia informaciją apie Jūsų tapatybę, kontaktinius duomenis ir kredito istoriją, t.y. finansinius ir turtinius įsipareigojimus ir jų vykdymą, skolas ir jų apmokėjimą, kredito biurui UAB „Creditinfo Lietuva” (įmonės kodas: 111689163, adresas: A. Goštauto g. 40A, LT 01112 Vilnius, Lietuva, www.manocreditinfo.lt, tel.: (8 5) 2394149). Kredito biuras tvarko ir teikia tretiesiems asmenims (finansų įstaigoms, telekomunikacijų bendrovėms, draudimui, elektros ir komunalinių paslaugų teikėjams, prekybos įmonėms ir kt.) Jūsų informaciją siekdamas teisėtų interesų ir tikslų – įvertinti kreditingumą ir valdyti įsiskolinimą. Kredito istorijos duomenys tvarkomi 10 metų po įsipareigojimų įvykdymo.

Jūs galite susipažinti su savo kredito istorija kreipdamasis tiesiogiai į kreditų biurą. Jūs taip pat turite teisę prašyti ištaisyti arba ištrinti, arba apriboti duomenų tvarkymą ir teisę nesutikti, kad duomenys būtų tvarkomi, taip pat teisę į duomenų perkeliamumą. Apie šių teisių įgyvendinimą ir apribojimus daugiau sužinosite www.manocreditinfo.lt. Jei Jūsų teisės pažeidžiamos, Jūs galite kreiptis į duomenų apsaugos pareigūną el. paštu duomenu.apsauga@creditinfo.lt arba anksčiau nurodytu telefonu ar pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai arba teismui.

UAB Elektrum Lietuva skolos išieškojimo  taip pat vykdo per ikiteisminio išieškojimo įmonę, teismą. Svarbu žinoti, kad ikiteisminio ir teisminio skolos išieškojimo metu gali būti taikomi papildomi skolos administravimo mokesčiai, bylinėjimosi išlaidos, anstolio paskaičiuotos būtinosios vykdymo išlaidos ir kitos skolos išieškojimo išlaidos.  

Nepavykus atgauti skolos objekte gali būti nutrauktas elektros energijos tiekimas. Apie gręsiantį elektros energijos tiekimo atjungimą už skolą informuojame atskiru pranešimu sutartyje nurodytais kontaktais. Elektros energijos tiekimas yra atnaujinamas tik apmokėjus visą skolą. Elektros tiekimo atnaujinimo terminas - 2 darbo dienos. Pažymime, kad elektros energijos tiekimo nutraukimo  bei atnaujinimo paslauga yra mokama. Padengti tiekėjo patirtas elektros energijos tiekimo nutraukimo  bei jo atnaujinimo išlaidas vartotojas yra įpareigotas remiantis Elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklėmis.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokio dydžio elektrinę galima rinktis saulės parke?

Elektrinės saulės parke dydis priklauso nuo suvartojimo, tačiau tiek verslo įmonės, tiek buitiniai vartotojai šiai dienai gali rinktis nuo 1 kW iki 500 kW galingumo elektrinę „Elektrum Lietuva“ saulės parke.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ar tinklo rekonstrukcija, turi įtakos elektrinės iš saulės parko įsigijimui?

Jei klientui reikalinga tinklo rekonstrukcija, tokio kliento prijungti prie saulės parko negalėsime. Tinklo rekonstrukcija, tai tinklo perstatymas geresnėmis medžiagomis (ploni laidai į storesnius laidus, seni stulpai – į naujus stulpus, senos transformatorinės – į naujas transformatorines), kad ESO galėtų praleisti daugiau  elektros energijos per tinklus ir prijungti naujus klientus. Jei klientui reikalinga tinklo rekonstrukcija, tokio kliento prijungti prie saulės parko negalėsime. Tinklo rekonstrukcija, tai tinklo perstatymas geresnėmis medžiagomis (ploni laidai į storesnius laidus, seni stulpai – į naujus stulpus, senos transformatorinės – į naujas transformatorines), kad ESO galėtų praleisti daugiau  elektros energijos per tinklus ir prijungti naujus klientus.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokios garantijos yra suteikiamos įsigyjant elektrinę saulės parke?

„Elektrum Lietuva“ naudoja pasaulinių lyderių gaminamą įrangą, kuri yra patikima ir kokybiška. Darbams bei montavimo konstrukcijai ir įrangai taikomos garantijos yra šios:

 • Saulės moduliams suteikiama 12 metų garantija;
 • Keitikliams (inverteriams) 20 metų garantija;
 • Montavimo darbams – 5 metų garantija;
 • Modulių konstrukcijoms – 15 metų;
 • Saulės (modulių) efektyvumas – ne mažiau kaip 83.1 proc. po 25 m.
 • Taigi, turima 20 metų gamintojo garantija, apsaugos nuo papildomų išlaidų esant gedimams, parko bendrasavininkams nereikės papildomai mokėti už gedimus.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip vyksta atsiskaitymas už elektrinę saulės parke?

Pirmiausia yra sumokamas avansinis mokestis – 20 proc. projekto sumos (jeigu perkate tiesiogiai iš vadybininko) arba 50 Eur (jei perkate per savitarnos svetainę). Likusią pirkimo kainos dalį  sumokėti reikia ne vėliau kaip per 5 d.d po saulės elektrinės pridavimo dienos (arba saulės parko dalies paleidimo), gavus atitinkamą PVM sąskaitą faktūrą.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kas yra priežiūros mokestis, nurodytas sutartyje?

Tai yra pirkėjui teikiamos elektrinės saulės parke priežiūros paslaugos, kurios apima eksploatavimą ir techninę priežiūrą, draudimą, administracines išlaidas, turto valdymą, apsaugą, savo reikmėms sunaudotos elektros energijos sąnaudų mokesčius, žemės bei nekilnojamojo turto mokesčius, išmontavimą ir utilizavimą, nenumatytus atvejus ir kitus darbus, užtikrinančius tinkamą saulės elektrinės ar jos dalies veikimą, sutartyje nustatyta tvarka ir sąlygomis.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ar sudaryti sutartį gali tik objekto savininkas, ar ir būsto nuomotojas?

Įsigyti elektrinę saulės parke gali tik nekilnojamojo turto savininkas.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ar yra galimybė pirkti elektrinę saulės parke mamos, giminaičio ar draugo vardu, nurodant jiems nuosavybės teise priklausančių objektų elektros energijos vartojimo vietas?

Ne. Norėdami įsigyti geografiškai nutolusį saulės šviesos energijos gamybos įrenginį bei tapti gaminančiu vartotoju, privalote būti nekilnojamojo objekto (buto, namo ir pan.), su kuriuo bus siejama geografiškai nutolusios saulės šviesos energijos gamybos įrenginio vieta, savininkas.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ar galiu papildomai nusipirkti elektrinę saulės parke?

Įsigyti papildomą elektrinę saulės parke galima, jei savininkas yra tas pats ir ESO įvado galia nėra mažesnė nei norima saulės parko dalies galia . Dėl papildomos „Elektrum Lietuva“ saulės parko dalies kreipkitės: info@elektrum.lt arba +370 700 77000.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokia elektrinės iš saulės parko įsigijimo eiga, tvarka, dokumentacija?

 • Po sutarties pasirašymo „Elektrum Lietuva“ atsiųs avansinę sąskaitą, kurią turėsite apmokėti per 5 d.d.;
 • Po saulės parko statybų pabaigos ESO prijungia „Elektrum Lietuva“ saulės parko dalį prie savo tinklų;
 • ESO įvertina kliento objekto įvado galią: objekte negali būti mažesnė galia, nei perkamos saulės parko dalies. (Šis veiksmas užtruks iki 5 d.d.);
 • Po parko prijungimo „Elektrum Lietuva“ klientui atsiunčia galutinę sąskaitą. (5 d.d.);
 • Klientas pasirašo paruoštus dokumentus ir pasirenka gaminančiojo vartotojo atsiskaitymo būdą. (5 d.d.);
 • ESO įrengia išmanųjį dvipusės apskaitos skaitiklį, kuris fiksuoja tiek į tinklą pateiktą, tiek iš tinklo paimtą elektros energijos kiekį. (5 d.d.);
 • „Elektrum Lietuva“ elektroniniu paštu išsiunčia visus klientui priklausančius dokumentus.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kiek gausite sąskaitų, įsigijęs ar išsinuomojęs elektrinę saulės parke?

Saulės elektrinės įrangos dalies savininkas gaus dvi sąskaitas: vieną iš pasirinkto elektros energijos tiekėjo už trūkstamą elektros energijos kiekį ir pasinaudojimą tinklu bei atskirą sąskaitą iš „Elektrum Lietuva“ už savo nutolusios saulės elektrinės priežiūrą. Už priežiūrą sąskaita bus išrašoma vieną kartą per metus.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ar jau įsigijus elektrinę iš saulės parko galima koreguoti jos galingumą?

Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, didinti elektrinės galią galima tik tame pačiame objekte, gaminančiame elektros energiją. Kitaip tariant, papildomus modulius Jūs galėsite įsigyti tik toje pačioje elektrinėje, jei joje dar bus laisvų resursų. Tačiau jaudintis tikrai nėra priežastis, nes perkant saulės elektrinę saulės parke mūsų specialistai patars, kokios galios elektrinės dalies Jums reikia, kad turėtumėte maksimalią naudą.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kaip bus apskaičiuojama elektrinės saulės parke generuojama ir suvartojama elektros energija?

Dvipusės apskaitos užtikrinimu rūpinasi skirstomųjų tinklų operatorius (ESO), kuris duomenis apie nutolusios saulės elektrinės sugeneruotą elektros kiekį gaus iš elektrinės išmaniosios apskaitos sistemos. Gavus gamybos bei realaus vartojimo (iš išmanaus apskaitos įrenginio vartojimo taške) duomenis, skirstomųjų tinklų operatorius sulygins ir pateiks informaciją elektros tiekėjui.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kodėl taikomas pasinaudojimo tinklais mokestis?

Visa saulės elektrinės pagaminta elektros energija yra patiekiama į tinklų operatoriaus tinklą. Pasinaudojimo tinklais mokestį mokėsite pasirinkę naują gaminančio vartotojo elektros tarifą. Daugiau apie tarifus rasite čia.

Naudojant elektrinės dalį saulės parke, visa sugeneruota elektra perduodama į tinklą, tad optimalu rinktis naudojimosi tinklais mokestį, kuris vadinamas: vienanarė paslaugų kaina, atsiskaitymas už elektrinės instaliuotą galią.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Kokie įsipareigojimai manęs laukia 25 metams įsigijus elektrinę „Elektrum Lietuva“ saulės parke?

Įsigijus elektrinę saulės parke, klientas turės mokėti priežiūros mokestį. Sąskaita bus pateikiama po pirminio saulės elektrinės prijungimo ir vėliau kiekvienų metų sausio mėnesį. Į priežiūros mokestį įeina – valymas, žolės pjovimas, techninė priežiūra, draudimas. Priežiūros mokestis gali brangti ne daugiau 3 proc. per metus. Priežiūros mokestį įsipareigoja teikti „Elektrum Lietuva“ visą sutarties laikotarpį. Per šį laikotarpį klientas turi teisę perleisti elektrinę iš saulės parko tretiesiems asmenims arba pasinaudoti atpirkimo galimybe prieš tai informavęs „Elekrum Lietuva“.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Jeigu nuspręsčiau pasirinkti kitą nepriklausomą tiekėją, kas atsitiks su sukaupta elektros energija, ar kompensuosite sukauptą kiekį?

Perteklius bus perkeliamas kitam tiekėjui. Klientas turi teisę pasirinkti ar nori savo perteklių perkelti kitam tiekėjui, ar tiesiog gauti kompensaciją (galioja pagal LR įstatymus).

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Ką daryti, jei nusprendėte parduoti nekilnojamąjį turtą, su kuriuo susieta elektrinė iš saulės parko?

Nekilnojamojo turto pardavimo atveju jums priklausančią elektrinę saulės parke galima parduoti kartu su objektu, jei naujasis savininkas sutinka. Tokiu atveju, sutartis turi būti pasirašyta naujo savininko vardu. Jei planuojate pasilikti elektrinę sau, ją galite priskirti naujam savo adresui. Elektrinės adreso keitimas atliekamas ESO savitarnoje „Nutolusių vartotojų skiltyje“.

Ar šis klausimas buvo naudingas?

Vairāk sadaļu