Žemaitijoje gyvenančio Antano šeimos namų šilumą jau antrus metus užtikrina šildymo sistema oras-vanduo. Vyras teigia, kad šilumos siurblys pakeitė iki tol ilgą laiką turėtą kietojo kuro katilą, kuriam reikėjo itin daug priežiūros.

Jurbarko rajone su šeima įsikūręs Antanas pasakoja, kad gyvendamas nuošaliau nuo didmiesčių šurmulio labiausiai vertina aplinkui tvyrančią ramybę. 200 kvadratinių metrų dydžio name gyvenantis vyras teigia, kad dėl nemažos erdvės ir elektros sąnaudos nėra mažos.

„Mūsų namų ūkį sudaro trys žmonės. Esame įsikūrę ne didmiestyje, todėl mėgaujamės ramia aplinka – tai labai vertiname. Gyvenant nuosavame name vietos visiems tikrai užtenka – kiekvienas šeimos narys prireikus turi savo asmeninę erdvę“, – dalinasi Antanas.

Paklaustas apie elektros energijos suvartojimą, vyras pasakoja, kad sąnaudos nėra mažos, o per mėnesį sunaudojama apie 700 kilovatvalandžių (kWh) elektros.

„Žinoma, šis skaičius kiekvieną mėnesį skiriasi. Viskas priklauso nuo metų laiko, oro temperatūros lauke ir konkrečių šeimos poreikių. Sąmoningai stengiamės stebėti savo elektros energijos suvartojimą ir ieškome būdų, kaip efektyviau tai suvaldyti“, – teigia jis.

Antanas pabrėžia, kad į elektros energijos naudojimo efektyvumą žiūri labai rimtai – visada stengiasi sužinoti naujų būdų, kaip galėtų sutaupyti. Pasak jo, sekti energetikos naujienas yra labai svarbu, kadangi prireikus keisti tam tikrus namuose esančius prietaisus ar įrenginius, išprusimas energetikos temoje leidžia priimti efektyvesnius bei ekonomiškesnius sprendimus.

Katilą iškeitė į šilumos siurblį

Paklaustas apie būtinus prietaisus namuose, pašnekovas nedvejodamas pamini šilumos siurblį oras-vanduo. Šis įrenginys ima šilumą iš oro ir ją naudoja patalpų šildymui bei karšto vandens paruošimui, taip užtikrindamas, kad Antano namai būtų efektyviai šildomi.

„Labai svarbus šilumos siurblio oras-vanduo privalumas yra patogumas. Tai buvo fantastiška investicija, nes situacija pasikeitė kardinaliai. Anksčiau savo namus šildžiau kietojo kuro katilo pagalba, bet rūpinimasis katilu vargino. Vis turėdavau eiti patikrinti, kaip jis veikia, rūpintis pelenų valymu, degimo proceso valdymu ir panašiai“, – atvirauja vyras.

Pasak jo, šildymo būdo, kurį buvo pasirinkęs anksčiau, ir kurį turi dabar, praktiškai negalima lyginti – šilumos siurblys kartu su saulės elektrine yra vienareikšmiškai patogesnis ir geresnis būdas šildyti savo namus. Beje, įrengta saulės elektrinė turėjo įtakos apsisprendžiant įsigyti šilumos siurblį, nes ji pagamindavo labai daug elektros energijos. Įvertinęs pagamintą jos kiekį Antanas suprato, kad jos visos sunaudoti nepavyks, todėl nusprendė palengvinti gyvenimą sau ir savo šeimai.

„Supratau, kad jeigu į namus integruosiu šilumos siurblį, šį elektros energijos perteklių galėsiu išnaudoti. Nors pradinės investicijos į šilumos siurblį gali pasirodyti didesnės negu į kitokią šildymo sistemą, dėl siurblio ir saulės elektrinės sinergijos bei mažesnių bendrų eksploatavimo išlaidų laikui bėgant galima gerokai sutaupyti“, – džiaugiasi Antanas.

Pašnekovas pasidalino, kad šilumos siurblį įsirengė dar 2022-ųjų žiemą.

„Tuo metu iki galo apsisprendžiau, kad noriu atsisakyti kietojo kuro katilo. Susisiekiau su „Elektrum Lietuva“ komanda ir nusipirkau šilumos siurblį, jis buvo labai operatyviai įdiegtas, o tą pačią žiemą namus šildžiau jau šiuo būdu“, – prisimena vyras.

Antanas priduria, kad įsigijęs šilumos siurblį nebejaučia nerimo dėl artėjančio šildymo sezono.

„Šilumos siurblys man tarnauja daug ekonomiškiau negu prieš tai turėtas katilas. Jeigu vasara būna gera ir saulėta, galiu panaudoti jos metu sukauptą elektros energiją ir taip šildyti namus šaltuoju sezonu pavyksta žymiai ekonomiškiau“, – džiaugiasi pašnekovas.

Tiekėją pasirinko atsitiktinai

Antanas pasakoja, kad šilumos siurblį ir saulės elektrinę pirko iš „Elektrum Lietuva“ įmonės. Vyras teigia, kad jų klientas jau yra beveik dvejus metus, o būtent šį tiekėją pasirinko per atsitiktinumą.

„Dar būdamas kito elektros energijos tiekėjo klientu gavau pasiūlymą iš „Elektrum Lietuva“. Kaip tik tuo metu išgyvenau permainų laikotarpį. Jau ilgą laiką svarsčiau apie kitą tiekėją, norėjau kažką keisti. Vienas iš pagrindinių veiksnių, turėjusių įtakos mano apsisprendimui, buvo man patrauklios sąlygos ir tarifai. Žinoma, sprendimo nepriėmiau karštakošiškai – pasidomėjau įmone. Mane labai sužavėjo jos teikiamų paslaugų spektras“, – prisimena Antanas.

Vyras teigia, kad iš šios įmonės jau yra nusipirkęs visus su elektros energija susijusius produktus, išskyrus elektromobilių įkrovimo stotelę. Pasak jo, „Elektrum Lietuva“ pasirūpino, kad perėjimas prie naujų sprendimų būtų sklandus ir užtikrino, kad energijos tiekimas nenutrūktų, o jam, kaip klientui, nuolat būtų teikiama reikiama informacija.

„Naudojausi parama saulės elektrinei, bet jau prieš jos įrengimą žinojau, kad gali prireikti profesionalų pagalbos. Šioje situacijoje labai padėjo įmonės suteikti patarimai ir pagalba nuo pat planavimo pradžios iki saulės elektrinės įrengimo ir nuolatinės priežiūros“, – džiaugiasi pašnekovas.

Vyras pasakoja, kad saulės elektrinė su šilumos siurbliu veikia sinergiškai – saulės elektrinė gamina elektros energiją, o jos perteklių pasiima ir šildydamas namus sunaudoja šilumos siurblys. Pasak jo, tai padeda sumažinti priklausomybę nuo tradicinių elektros energijos šaltinių ir užtikrinti sklandų namų šildymą visus metus.

Jau dvejus metus „Elektrum Lietuva“ klientu esantis Antanas pasakoja, kad būsimus mokėjimus ir suvartojamos elektros energijos svyravimus stebi per šio tiekėjo programėlę.

„Kadangi nesu itin didelis technologijų ar programėlių fanatikas, man svarbiausia, kad programėlė būtų lengvai naudojama ir paprasta. Labiausiai vertinu programėlių funkcionalumą, o ne papildomas įmantrias funkcijas, todėl ši programėlė atitinka mano lūkesčius. Viena iš pagrindinių funkcijų, kurias programėlėje vertinu labiausiai yra jos konkretumas ir aiškumas – gaunu tikslią ir konkrečiai pateiktą informaciją apie savo suvartojamą energiją, o tai ir yra svarbiausia“, – pabrėžia pašnekovas.

Jei Jus domina informacija apie šilumos siurblius, jos rasite apsilankę „Elektrum Lietuva“ internetinėje svetainėje.